Subiect: Jurnal Sashy
View Single Post
  #127 (permalink)  
Vechi 04 apr 2011, 13:18:55
sashy's Avatar
sashy sashy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: cartier Moldova, Romania
Dieta: rina
Date: 162cm, 73.8kg
Mesaje: 326
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: sashy- reset si de la capat

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul

Hello Sashy!Ma bucur ca ai revenit,imi era dor de tine!Haide de data asta sa facem slabirea definitiva,ok?In primul rand renunta la supa aia de varza ci papa de post,dar sa nu scazi sub 1000 de calorii,ok?Stii regulile de baza,fara grasimi multe,dulciuri,sucuri,produse de fast food si patiserie si fara prea multe fainoase.Sa papi si painica,dar sa fie integrala sau de secara.Si sa ai 3 mese pe zi+2 gustarele.Si fa si ceva sport,ori alegi de pe site un filmuletz care sa te atraga(ti`as recomanda start walking,hip hop abs sau zumba pentru ca esti la inceput) ori faci plimbari mai lungi si in ritm mai alert.Te pup si mult succes!
Bine te-am regasit Roxii!
Incepem si aia definitiva, dar mor de curiozitate sa vad cum este cu varzuca asta. Oricum varza o mananc cat sa imi umplu stomacul cand imi mai este foame, si imi si place la gust, iar pe langa ea mai primesc si alte alimente: fructe, legume, cartof etc.
De fapt imi voi posta regimul mai jos.
(o intrebare.....: este adevarat ca la menstruatie se vad rezultate mai geu?)

Ziua 1 – orice fruct cu exceptia bananelor. Doar fructe si supã. Bauturi: ceai neîndulcit, suc de afine sau apã.
Ziua 2 – orice vegetale conservate sau crude pe saturate împreunã cu supa. La cinã un cartof copt cu unt.
Ziua 3 – supã, fructe si vegetale.
Ziua 4 – banane si lapte degresat,cât mai multã apã si supa obisnuitã.
Ziua 5 – carnea de vitã si rosii.+ supa
Ziua 6 – carne de vitã in orice cantitate si vegetale sau cartofi+supa
Ziua 7 – orez Uncle Ben`s, suc de fructe neîndulcit (santal) si vegetale
Cam asta e....
Nu mi se pare greu si ma ajuta faptul ca pot manca acestea in orice cantitate. In primele zile , inainte de supa am incercat sa scot painea.
Mananc extrem de multa paine cu o placere de nedescris.
Miscare acum fac foarte multa. Familia s-a mai imbogatit cu un alt catelus...deci total 3 catei (medie 25 kg ) ....la etajul patru (fara lift) care ma pun sa fac multa miscare la plimbare si pe scari, coborat si urcat....
De data asta daca mai ies din site pana nu slabesc va dau numarul meu de telefon
Va pup si bafta tuturor!