Subiect: Amy's journal
View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 09:05:45
Flori V.'s Avatar
Flori V. Flori V. este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Mancatul cat mai sanatos si variat
Date: 164cm, 67.8kg
Mesaje: 2.048
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Amy's journal

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Asa, mi-am pus o cafea si acum sa revin, desi nu suport sa fac acelasi lucru de 2 ori. Deh...fiecare cu piticii lui.
Tzarumana Floricel de incurajari. Deja incerc sa ma gansesc ca nu sunt fumatoare, in loc de m-am lasat de fumat, iar cand imi vine sa o iau razana ma uit la poza aia si apoi dc nu imitrece caut pe net tot felul de lucruri negative despre tigari, pan azic pas Eh..mici trucuri ca sa nu fiu tentata.
De dimineta am dat o fuga la sala si am avut spor, desi eram intr-o ureche pt ca mi s-a stricat o casca
-60 min banda - 600 cal
-10 min stretching (dc o tin tot asa s-ar putea ca pana la sf saptamanii sa pot face din nou spagatul)
-30 min tras de fiare pt brate si spate
-30 min stepper (scari) - 250 cal
-10 min bicicleta - 50 cal
La bicla deja ma plictisisem si incepuse deja sa mi se fac frig, eram transpirata toata.
Tocmai am venit de la pranz. Imi luasem o salata de legume, dar am vazut o bagheta din cereale integrale si am mancat doar bagheta, salata o las pt diseara.
Incep sa cochetez cu indeea de vegetarian. M-am tot gandit la Kore si are dreptate. Spre rusinea mea, nu imi vine sa cred ca nu asociam regimul vegetarian cu salvarea unor vieti. NU imi luam blanuri sau alte chestii din animale, dar nu m-am gandit niciodata la mancare...Eu care sunt lesinata dupa animale Intotdeauna mi-au placut, insa pana acum nu m-am gandit cat sufera unele. Nu imi pot da seama daca in mod inconstient am preferat sa nu stiu.
Am inceput sa tot caut chestii legate de ce inseamna sa fii vegetarian. Carne nu prea mancam, doar piept de pui si rar peste, nu ma omor cu el. Ma gandesc la lapte si oua si cred ca cele organice ar fi ok, cel putin din cautarile de pana acum.
Astazi nu am mancat carne, special mi-am ales salata de legume, desi trebuie sa recunosc nu prea ma omor cu ele . Am incercat pt prima data asparagus....nu e rau....comestibil

Hai mai Ami! Si cu tine acum.
Pai si mie imi plac animalele.... dar nu mananc carene de caine, cal, pisica. Celelalte (pui, porc, peste) sunt destinate consumului. Doar nu mananci in fiecare zi carne.... sau ma rog.... nici eu nu sunt ahtiata dupa carne, mananc de 3-4 ori pe saptamana sa zic. Dar nici sa renunti de tot la ea, organismul are nevoie si de nutrienti din carne, nu? Acum fiecare cum crede. Eu una nu as rezista sa fiu vegetariana.... in primul rand pentru ca nu consum paine.... si sincer nu cred ca as reusi sa ma satur zi de zi numai cu vegetale .
Bine ca te abtii de la tigari, asta este o veste foarte buna. Iar la sport vad ca nu zici nu, deci iar e bine. Sigur ajungi acasa cu mai putine kilograme
__________________
Jurnalul Flori