View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 21:56:33
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Pumpkin Vezi mesajul
Eu imi doresc de foarte mult timp o pensula pt pudra pt ca buretelul lasa prea mult, dar nu am gasit la pret accesibil din par natural, ca asa din fir de "plastic" am vreo 2, dar nu imi plac
eu nu folosesc pudra pt ca imi usca f tare tenul si zici ca am faina pe fata...asa ca la mine miezul e fondul de ten, pe care mi-a luat mult timp pana sa-l gasesc pe cel potrivit tenului meu, dimineata ma dau prima data cu putina crema de fata ca sa mi se intinda mai bine fondul , iar apoi ma dau cu fond de ten...apoi cu o pensula din aia cu par ma dau pe pometi cu un blush de un roz pal, pt ca nu vreau sa folosesc alta culoare ca sa ma imbujoreze la fatza ca nu imi place, imi place sa am o fata fara imperfectiuni, si pt asta e "miezul" adica fondul de ten, no si dupa ce ma fac si cu blush, incep cu ochii...imi plac culoriile care au sclipici in ele...la colturile exterioare folosesc o culoare mai inchisa ca sa creeze un fel de umbra, de ex un negru cu slipici, un albastru mai intens, apoi spre mijlocul pleoapei folosesc o nuanta putin mai deschisa , iar la colturile interioare ma dau ori cu un alb cu mult sclipici ori cu un roz mai deschis ca asa se lumineaza ochii...dupa treaba asta ma fac cu rimel...si gata....eu nu fac compromisuri cand vine vorba de fata si tenul meu...adica atat coasta...imi strang bani, fac pe dracu-n patru si imi cumpar, fara numar
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]