View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 17 feb 2010, 19:28:52
Aida35's Avatar
Aida35 Aida35 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: stil de viata
Date: 171cm, 72.7kg
Mesaje: 3.414
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...

Citat:
Anterior postat de alexa.stan Vezi mesajul
Buna, Pamy,

Eu cred ca pilatesul este cam greu pt un incepator. Trebuie mai intai sa-si lucreze rezistenta.

Dar Aida, oricm tu sti mai bine cum stai la capitolul asta. Eu doar imi dau cu parerea.

Am facut pilates de vrea 3 ori, si pe vremea aia eram destul de pregatita, aveam rezistenta, faceam zilnic 2 ore de bicicleta statica, facusem asta timp de 2 luni, inainte de pilates, si tot ma rupt. este foarte bun exercitiul dar tre sa ai si corasonul foarte bine pregatit. pt ca daca te opresti la mijloc nu ai facut mare afacere. Eu am un program de 30 de min.
pai nu sunt chiar necunoscatoare de pilates si nici de tae-bo , acum cativa ani faceam cu drag , zilnic , impreuna cu fiica mea si stiu miscarile si dupa o saptamana faceam lejer alea 30 de minute + un program de 12 minute de abdomene care ma punea in cap ... dar nah , ca acum nu am nici un chef sa ma apuc sa zbantui prin casa. Asa ma simt. Din cauza asta nu incerc nici zumba ... , dar dupa ce a zis pamy poate totusi imi iau o eliptica ... nu stiu nici eu ce sa fac ... azi am avut o zi tare aiurea