View Single Post
  #1289 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 09:19:39
rodastrid's Avatar
rodastrid rodastrid este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 75
Dieta: Rina90
Date: 163cm, 79kg
Mesaje: 97
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s (etaj I)

Citat:
Anterior postat de Verandreea Vezi mesajul
am citit cartea stiu, incerc sa tin cat mai strict fiindca asta e idealu meu sa slabesc dar chefurile astea
pai am doua onomastici prima e sambata la asta ma stresez si sambata vitoare e ziua lui bebica mea face un An dar pt aia nu ma stesez ca sunt gazda si fac ce vreau
Nu e cazul sa fii atat de stresata cu onomasticile.Daca ai citit cartea,ai retinut si ca nu e nici o crima sa nu respecti dieta intr-o zi,cu conditia sa revii la ea.Nu-mi place sa vorbesc "de la inaltimea varstei si a rezultatelor",dar am totusi ceva timp de cand tin Rina si pana acum,la mine a functionat perfect.De cate ori am facut vreo "prostioara",am fost, intr-adevar,"penalizata" de cantar,dar partea buna este ca,la mine,cel putin, aceste "acumulari" accidentale s-au"dus" foarte repede.Cu exceptia perioadei de Craciun-Anul Nou,cand am "pus" 4 kg si am introdus o zi suplimentara de apa,ca sa ma "pocaiesc".Dar, de ieri,am revenit la ce aveam inainte si...merg mai departe.
Nu cred ca e cazul sa-ti strici distractia,calculand,la o masa festiva,cat,ce si cum mananci.O abatere se trece cu vederea.Grav e numai cand aceasta abatere devine regula.Deci,fara stress(eventual ai sa renunti la el dupa o cupa de sampanie) si...distractie placuta!
rodastrid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1611 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1094 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]