View Single Post
  #1289 (permalink)  
Vechi 24 feb 2010, 09:27:57
Karinna's Avatar
Karinna Karinna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Motignac
Date: 160cm, 59.0kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de teodora Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!!!!
Andreea nu stiu ce sa zic.... sincer mie se pare ca sunteti un pic cam .... nu stiu cum sa zic sa nu va jgnesc..... 1700 de calorii/zi ???, cioco( chiar neagra si permisa) zilnic ??? maioneza ??? macatul "cat o purcica" ???? Na voi ati scris, voi faceti cum credeti.... NU VREAU SA VA SUPAR !!!!
Vreau sa rog pe cineva sa posteze din nou regulile Monti si hadeti sa discutam astazi pe marginea lor. Vreti? Daca nu nu ma supar, eu oricum mai studiez astazi si maine pentru ca de vineri ma apuc serios de Monti.

Va imbratisez cu drag si sper ca nu v-am suparat !!!!
1700 de calorii pe zi nu e mult. Chiar el vorbeste la inceput in carte de teoria caloriilor. Eu chiar nu stiu cat mananc...oricum nu vreau sa mananc sub 1000...apoi cand o sa incep sa mananc un pic mai mult sa ma ingras.
In legatura cu ciocolata care o mananca fetele...uite raspuns de pe site-ul lui :

"Can we eat chocolate every day?
Answer
Yes you can eat chocolate every day providing it has at least a 70% cocoa content. But don’t eat more than 30 to 40 grams (1/3 of a 100g tablet.) The best way to eat chocolate is at the end of a meal."

Maioneza la fel e OK. El zice in carte "Putina maioneza, precum si putina smantana degresata cunt total acceptabile, caci continutul lor caloric nu ne intereseaza." Problema ar fi daca ar manca maioneza la mesele glucidice.
Acum ma gandesc ca nu mananca maioneza zilnic sau la orice masa.
Eu sper sa am timp azi sa va pozez din cartea nou macar cateva pagini.
Karinna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1473 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi. Pentru a slăbi 4.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 311 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Karinna; 24 feb 2010 at 09:33:23.