Subiect: Jurnal Costina89
View Single Post
  #129 (permalink)  
Vechi 11 iun 2013, 11:01:57
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Jurnal Costina89

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Buna mamico, supermamico.
Ce mai faci? Ce fac pitici? Simon cum mai e?
La dieta sunt si eu da imi pun singura bete in roate, am facut prajitura cu capsuni si am.mancat cam jumate
Alisa inca.nu are dinti. Acum parca e inflamata gingia. In rest e mare, merge in 4 labe, se ridica in picioare daca se agata de ceva. Inca o alaptez dar ma gandesc sa cam termin, pt ca.setrezeste des noaptea. Simon cum sta cu somnul ? Alisa e certata cu el si ziua si noptea.
Sevus Laura.
Eu ma chinui cu dieta,nu reusesc sa scad sub 70kg,scad un kg apoi ma intorc inapoi la 70....Am 2 nunti la care trebuie sa merg anul asta(2 pana acum)un in august si una in sep....cum slabesc eu pana atunci,nu stiusunt cu nervi la pamant ca trebuie sa imi iau de imbracat,o rochie,o ceva acolo....si ma dispera faptul ca as putea sa port 40-42 in loc de 38,plus ca nu m-as simti eu bine in rochie daca nu arat bine....o sa turbez pana atunci.Initial era doar o nunta,aia din sept dar duminica am mai fost invitati la una,cam din scurt, sa imi iau 2 rochii pt ca la una sunt mai slaba si la una mai grasa ,nici nu ma gandesc,una si buna ca apoi oricum o tin de bibelou.

Asta cu bete in roate e destul de aiurea si eu merg greu tot din cauza asta,sapt trecuta am mancat paste cu lapte,mai dar am mancat pana am zis ca pleznesc,trebuie sa invatam sa ne tinem poftele in frau,cum nu stiu,dar trebuie sa slabim ca vine vara.

Al meu Simon-Narcis sta bine cu somnul noaptea,mai are crize de cate 2 ore o data la 10 zile,plange asa din nimic,intr-un final dupa 2 ore il pun in carut si adoarme,dar in rest e cuminte noaptea nu se mai trezeste dupa lapte.
Ziua nici el nu prea doarme,se trezeste la 6-7 papa lapte,la 10 fructele pe la 11-12 se culca dupa ce bea 150ml lapte,se trezeste la 14 papa legumele cu carnita,la 17 se mai culca inca o data dupa ce bea 150ml lapte se trezeste la 18:30cel tarziu,papa iaurtul cu cereale si la 21 cel mult se da stingerea....bea 180-210ml de lapte si la nani cu el,cam asta e programul lui.

Cat despre dintisori,m-a capiat....sper sa faca o pauza,are 8 dintisori,4sus 4jos,e asa haios can rade,mai ales ca e e un zambaret tot timpul.
Alisei ce greutate are?hi hi inca nu are dinti,mititica de ea,s-ar putea sa fie agitata cu somnul si de la dinti,varamea era terminata de somn pt cel mic nu mai dormea noaptea deloc,intr-un final i-au iesit 2 dinti,si parca pe la 10 luni i-a iesit.
Si Simon se ridica pe toate alea,l-am pus in premergator,bucuria lui alerga de colo colo,trage de sertare,de usa de la cuptor,trebuie sa fiu cu ochii pe el in permanenta.

Fetele sunt bine,fac numai prostii,au inceput sa se joace impreuna asa frumos,se uc afara si fac prajituri cu nisip si frunze,in casa coopereaza cu Simon se joaca cu el si el la randul lui e asa fericit cand le vede,se duce fuga fuga pe ele sa le traga de par(el cica le iubeste).

Asa per total copii sunt bine,eu stau mai prost cu nervi,saptamana asta fac curat,curatenie generala,adica zi si maine ca joi e Inaltarea,vineri fac si eu o pauza,sambata mai spal ultimele lucruri iar duminica plec la Bucuresti,stau 2 sppatamani,ma duc si cu fetele dupa mine dar le duc la mama si vineri zicea socrela ca se duce sa le ia.eu si sotul mai ramanem in vacanta
Acest membru apreciaza mesajul lui costina89:
Laura (11 iun 2013)