Subiect: Dieta de 8 ore
View Single Post
  #129 (permalink)  
Vechi 03 sep 2013, 20:03:52
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: Dieta de 8 ore

contesa, cetoza nu e treaba lui taubes, el explica logic si pe scurt ce se intampla in pauzele alimentare lungi, de asta mi se pare mie ca e util celor interesati de dieta asta... daca (desi nu prea vad cum) gasesc niste ore libere in perioada urmatoare o sa incerc sa caut explicatia fiziologica pt aceasta dieta (stiu sigur cam citit undeva, doar ca acolo se referea la pauza de minim 12 ore, adica mai clasicul nik dupa 6). eu sunt convinsa ca principalul mecanism e pauza mare, desi autorii dietei spun altceva. am gas dieta asta acu cateva luni, dar cum spuneam mie mi se pare ok doar ca boost in perioade de stagnare, dar fiecare e liber sa incerce ce vrea. eu nu prea reusesc sa pun in cuvinte anumite mecanisme desi le inteleg, noroc ca asta nu se extinde si la domeniul meu, unde vb ca o moara hodo cu orele, altfel muream de foame.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat