View Single Post
  #129 (permalink)  
Vechi 06 sep 2010, 06:34:54
angel30's Avatar
angel30 angel30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Betty - lupta cu kilogramele

Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
draga jurnal..........saptamana asta am cam dat-o in bara...nu am facut deloc sport....e adevarat ca am mers pe jos dar........iar ieri am mancat destul de mult......imi e frica maine de cantar.....dar ce o fi o fi.

Draga, Bety! Nu-i bai ca ai sarit intr-o zi sau doua, cele 1200 calorii! Este bine ca le-ai depasit doar cu 300- 400 calorii si nu cu 1000 si ceva! Considera ca acele calorii in plus le-ai ars prin mersul pe jos sau ca ele se compenseaza cu zilele in care ai mancat mai putin si uite asa iti iese numaratoarea! Legea compensatiei! Cand mai tineam cure de slabire , tin minte ca dupa un anumit timp, organismul meu imi cerea o recompensa, iar psihicul o compensatie ca sa pot merge mai departe cu mai multa forta! Suntem, totusi oameni, nu masini! Asa ca, zic eu, ca de acum inainte vei avea mai multa putere, acum ca ai dat Cezarului ce-i a Cezarului! Pupici si tot inainte!
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]