View Single Post
  #1297 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 10:41:09
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea III

Citat:
Anterior postat de anda mihaela Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!Azi a fost zi de cantar si am avut o surpriza neplacuta,dupa o saptamana de monti m-am ingrasat 1kg si 100g,dar nu-i nimic saptamana urmatoare sunt sigura ca o sa scad,acum a fost trecerea de la o dieta mai drastica la una mai permisiva si asta cred ca este motivul ingrasarii,plus ca trebuie sa vina si musafirii....
Meniul de astazi:
Micul dejun:
ora 9:30 iaurt 0,1% grasime+fulgi de ovaz+ 1 lingura de gem de capsuni
Gustare:
ora 12:30 un mar
Pranz:
ora 14:00 o portie de ciorbica de verdeturi(dovlecel,stevie,loboda,telina,ardei,ceap a,ou)si probabil salata(rosii,castraveti,ceapa si putina branzica)
Cina:
ora 18:00 orez cu sos de rosii
Chiar daca am mai multe kg decat la inceput in cm s-a facut o mica schimbare.
1.06.2010
Kilograme: 59.3
bust:91
talie:74
burtica/colacel: 87
sold: 90
fund:100
7.06.2010
Kilograme: 60.4
bust:91
talie:72
burtica/colacel: 86
sold: 90
fund:99,5
Felicitari pt. cm!
Citat:
Anterior postat de Clotilde Vezi mesajul
Eu am gasit in Carrefour magiun de Topoloveni care mi s-a parut extreeeem de delicios si am luat si un borcanel de gem de fructe de padure pentru diabetici care nu mi s-a parut atat de bun precum primul.
Am vazut ca unele fete il mananca cu paine Pumpernikel sau cam asa ceva, de la VIta Star. Insa, in Kaufland am vazut ca sunt mai multe sortimente de la acelasi producator si anume cu in, neagra, cu secara... Ce parere aveti despre celelalte sortimente din acest produs?
Eu zic sa iti faci tu in casa paine ca nu se face greu si esti asigurata de micul dejun pt.cateva zile!

Diamant,felicitari pentru cantar!

Eu inca mai am mancarea pe foc.Am facut bors de legume si pui,dres cu smantana,gratin de dovlecei si musaca (cu carne de pui si dovlecei) + somon la cuptor cu....dovlecei,rosii ,lamaie ,piper tricolor si rozmarin...
Habar nu am ce voi papa la pranz,o sa dau raportul cand ma hotarasc ce mananc si ce iau la munca!Pup fete cumintele si sper sa ne mai auzim pana plec!