View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 21 mai 2014, 20:19:09
diana87's Avatar
diana87 diana87 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2011
Locaţie: Ayamonte, Spania
Dieta: dieta personalizata
Date: 165cm, 57kg
Mesaje: 312
Aprecieri acordate: 608
Am fost apreciat(a) de 218 ori in 159 mesaje
Implicit Re: Eat,sleep,work,train-REPEAT

Buna Anna
Si eu ador fructele si pot sa spun ca am slabit chiar si atunci cand am mancat multe fructe si aici ma refer la capsuni ,cirese ,pepene ,care contin peste 80 % apa..problema mea si greseala cea mai mare care am comis-o a fost sa ma las pe o ureche..cum aveam prieteni care nu le pasa ce mananca atunci cand eram impreuna mereu comandau ba pizza ,ba kebab si alte minuni..si toti spuneau eee o feliuta,eee o bucatica nu-ti face rau..si asa am adaugat vara trecuta kg..eu nu mananc multe si nevrute,mai ales daca nu am in casa eu nu cumpar..cand merg la magazin stiu pe unde am de trecut si nu ma uit la prostioare..dar daca am in casa atunci e naspa..stiu ca e acolo si mereu ma gandesc..acuma am zis ca nu se mai poate si TREBUIE sa pot,de fapt stiu ca pot..
Iti urez multa bafta si sa dai cat mai multe kg jos,eu una nu sunt adepta dietelor..am tinut de vreo 2 ori si ,,m-am multumit" .Prefer sa am un stil de viata sanatos si cat mai mult sport ,pt ca ma simt minunat atunci cand fac sport..App tu faci sport?ar trebui sa-i faci loc in viata ta..si eu ti-as recomanda sa incerci sa mananci cat mai sanatos si sa lasi dietele deoparte
__________________
jurnal Diana87
diana87, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2178 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1404 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]