Subiect: Amy's journal
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 30 iun 2010, 12:20:48
zara's Avatar
zara zara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Vârsta: 41
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Amy's journal

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Cine se trezeste de dimineata departe ajunge!
De dimineta ma trezesc mereu, dar nu ajung de fiecare data unde trebuie ... sau in timp util. Ma mai pierd pe drum, apuc carari ocolite, intunecate, dar imi place sa cred ca mai devreme sau mai tarziu voi fi la locul potrivit in timpul potrivit.
Privesc in fata un drum lung spre autoeducare, dar optimista din fire, nu il vad greu, anevoios. Stiu ca voi avea si momente de .... rasfat, nu vreau sa le numesc abateri, pt ca vreau sa ma mai bucur si de lucrurile care imi plac, dar doar pentru f f f putin timp. Asa le voi aprecia mai bine, vor fi ca o rasplata
Dar pana la rasplata mai e si ar fi bine sa ma apuc de treaba.
Am mancat de dimineata 2 felii din panine integrala prajite, cu 2 lingurite de gem dietetic. Am renuntat la sucul de fructe dimineta (il pastrez ca si gustare), in favoarea unei cani de ceai neindulcit.
M-am dus la sala imediat ce am terminat cafeaua; si ca tot sunt la cafea, de 2 zile nu mai folosesc indulcitori artificiali. M-am hotarat sa o beau doar cu o lingurita de Coffee Cream sau lapte, depinde ce am prin casa
Azi am avut mai mult chef pt exercitii: 40 min pe stepper=5 mile~8km=450 cal. Adica mi-au mers piciorusele mai repede
Saptamana asta ma bazez pe stepper, iar de saptamana urmatoare voi alterna:o zi stepper, o zi banda-mers rapid cu inclinatie max.
De bicicleta nu ma ating; incep sa ma doara genunchii in 5 minute, simt ca nu depun suficient efort si incep sa ma plictisesc.
De fiecare data cand ma duc la sala si vad aparatele imi vine in minte imaginea unui soricel pe rotitza si zambesc. Probabil cine ma vrede crede ca ma bucur de antrenament
La pranz mi-am facut peste in tigaie cu legume si lamaie. Il atasez, a nu se baga de seama aburul, era fierbinte. Am dat doar cu un spray cu ulei pe tigaie ca sa nu se lipeasca, iar focul a fost f mic.
Pana acum am ~ 400 cal din alimente si 8 gr de zahar din cele 30 propuse. Dar le voi creste imediat pt ca urmeaza o gustare din fructe si nuci. Pt cina mi-am propus piept de pui cu salata din legume proaspete. Cu siguranta voi mai avea o gustare, inca nu stiu ce, dar clar sa nu mai aud de batoanele alea. Le-am prins frica
Sper sa ajung astazi si la piscina, pt ca nu e asa cald si mai trebuie sa ma bronzez pe ici pe colo pt ca momentan sunt zebra.
Buna Amy , ...arata f bine mancarica ta ,sa iti fie de bine....eu m-am obisnuit fara gustare ,daca mananc bine nu mai intra si o gustare dar daca nu m-am saturat la masa parca am pofta de ceva dulce...
Daca mergi la piscina sa profiti si sa innoti pt ca arde multe calorii....
Te pup
zara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 451 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]