View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 29 iul 2010, 14:04:54
Mihaela83's Avatar
Mihaela83 Mihaela83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Enschede, Olanda
Vârsta: 41
Date: 163cm, 55kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Despre viata de grasuta si cea de slabuta...

Salutare slabutelor,

Sunt noua pe acest site si imi doresc foarte tare sa dau jos,, burtoiu".Asa ii sic eu pt ca daca m-ati vedea a-tispune ca sunt gravida in 5-6 luni.Am incercat sa mananc mai sanatos,dar nu renuntam la dulciuri si cartofii prajiti..Am 27 ani ,163 cm,si 55 kg.Nu ma consider prea grasa,numai grasimea de pe burta si solduri isi spune cuvantul.Dar de saptamana asta am zis gata trebuie sa fac sport si sa mananc sanatos.Asa ca in fiecare dimineata si seara cobor si urc scarile (de ,stau la et10-asa ca am ce cobori si urca).La urcare e greu de tot (dat fiindca nu prea am conditie)dar nu ma las,nu iau liftul nici moarta...fac asta d e2 ori pe zi (de sunt si eu la inceput),.Pe la amiaza fac si 2o min zumba ,apoi un dus si ma dau cu o crema de corp si imi fac masaj pe zonele afectate cu o manusa scrub.....Chiar sunt pusa pe fapte mari ,acum mai mult ca niciodata ca intr-o luna o sa fiu mireasa si vreau sa arat bine in luna de miere,pt viitorul meu sot.

O sa va tin la curent cat a functionat pana la nunta..
Masuratoare recenta:88cm sub buric....( eu vreau sa pierd cam 10-15 cm ....nu in cateva saptamani ,dar sper ca in luni)
Pupici si toata recunostinta mea celor care reusesc sa devina frumoase.
Mihaela83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1447 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 930 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat