View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 10 dec 2009, 11:06:09
MariaLuisa's Avatar
MariaLuisa MariaLuisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2009
Locaţie: Madrid, Spania
Vârsta: 48
Dieta: Ma inspir din Scarsdale si fac sport
Date: 171cm, 96.8kg
Mesaje: 106
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal MariaLuisa

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Felicitai pentru ca vrei sa te lasi de tigari,sunt foarte daunatoare si fac mult rau..eu vad la mami eu .pff eu nu suport nici mirosul
Cu o alimentatie buna eliminand sucurile,dulciurile (ai voie 1 data pe saptamana sa te bucuri de ceea ce-ti place mai mult,ca sa nu te plictisesti de stiul de viata,,sanatos'') ,si cu mult sport ve-i scapa de kg propuse...Taebo-ul ajuta mult in lupta cu kg..E putin dificil ca vin Sarbatorile....(pentru mine una e nasol,de sarbarori,numa bunatati face mama si buna )
Mult noroc in lupta cu kg.
Te inteleg f bine. Cand eram eu adolescenta , parintii mei fumau amandoi si nici eu nu suportam. In liceu, in facultate colegele stateau in pauza mereu la o tigara, eu la 2 metri de ele Uite cum se schimba omul dar se poate schimba si in bine, nu-i asa ??? Eu asta sper Mersi mult de sfaturi . nu am incercat niciodata tae-bo. Sa vedem cum incep miscarea. Zice ca e bine ca obezii sa inceapa cu mersul pe jos. Eu ma gandesc deja la cozonaci si la sarmale, nu stiu cum o sa fac cu Scarsdale ca parca nu lea-m vazut pe lista
te mai astept pe la mine
MariaLuisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2335 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1818 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1302 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]