View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 09:41:10
lumy5's Avatar
lumy5 lumy5 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata,South Beach
Date: 175cm, 75kg
Mesaje: 503
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 19 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Janeline

Buna dimineata scumpa
Am de gand sa incep de acum cu putina gimnastica, exercitiile alea le faceam si eu, mult mai putine (nu am rezistenta, dupa 20abdomene,genofleziuni ma omoara picioarele/abdomenul, iar de flotari nu mai zic, nu am facut in viata mea una cum trebuie). Deci, voi "muta" exercitiile de seara dimineata, macar 15min, si seara voi gasi altceva. Sper sa ma si tin de treaba...

Legat de fructe si legume, chiar te inteleg,inainte sa vin in Bucuresti, mancam mult mai natural (nu compar un fruct cumparat de la piata sau din supermarket cu unul de la bunica din gradina). Dar asta e, nu avem ce sa facem. Ce parere ai de alimentele eco? mie una mi se par niste chestii care au o eticheta diferita si un pret mult umflat, pt ca nu am nicio garantie ca e sau nu asa cum spun ei...

Sa ai o zi frumoasa
__________________
Where there's a will, there's a way


Jurnalul meu
-> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...eusi-8905.html
lumy5, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1316 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]