Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 13:10:20
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: jurnal de autoincurajare..

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Saluuut!
Vin foarte entuziasmata cu o propunere ce sper sa-ti placa si tie la fel de mult cum imi place si mie
Vrei sa slabim impreuna?
Am vazut ca avem apx aceleasi kg de slabit, si aceeasi data de deadline Si eu vrea sa ajung la greutatea dorita pana incepe scoala, apoi doar sa ma mentin. Ce spui, o facem impreuna?
Pe mine una m-ar ajuta Adica sa ne dam raportul una alteia cat mai des si sa vorbim despre ce mancam, si sa ne controlam cat mai des Ce spui, ne intalnim aici zilnic si ne sustinem reciproc?
ps: teoretic dieta e inceputa de ieri, pt ca ieri m-am cantarit. dar, de fapt, de azi. pt ca ieri am ingerat dulciuri pe seara, multe..greselile trecutului
Dupy iti multumesc mult de primire si incurajare!Desigur ca vreau sa slabim impreuna si sa vorbim in fiecare zi! Imi cam lipseste o persoana cu care sa conversez, pt ca prietenele mele nu prea ma inteleg...Ele spun ca sunt nebuna ca eu sunt foarte bine si ca" ce vreau sa ajung un schelet osos?"..La fel ca si tine si eu vreau sa slabesc pana incepe sc si dupa sa ma mentin..Eu cu caloriile o voi lua incet mai ales ca eu de un an si ceva nu cred ca am mai mancat peste 1200 calorii, poate doar in perioadele de binge eating..Mi-am propus pt inceput cu SB faza 1 sa am 2 mese pe zi plus o gustare..Nu vreau sa ma fortez chiar cu 3 mese pentru ca inca am frica aceea de mancare.Ultima data cand ai mei au incercat sa ma puna sa mananc de 3 ori pe zi , la ultima masa aproape ca nu ma mai puteam opri..ei nu au inteles ca trebuie sa imi revin incet, au vrut totul dintr-o data. Dar acum eu vreau sa lupt pt mine si stiu ca pot!!..Imi pare bine ca nu sunt singura!
__________________