Subiect: Jurnal kami
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 09 feb 2010, 17:50:45
kami's Avatar
kami kami este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie echilibrata fara paine, grasimi, dulciuri
Date: 160cm, 60.0kg
Mesaje: 66
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal kami

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Bine ai venit printre noi Kami...si multi pupici ingerasului

ca sa nu ma repet te rog citeste ce i-am scris Alinushei http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...html#post82987

si discutam dupa alegerea ta
Ianna, mi-ai citit gandurile, nu am de gand sa fac nimic din ceea ce ar putea sa dauneze bebelusului, sau sa-mi pierd laptele. Pana la 6 luni adica inca o luna si o saptamana am de gand sa continuam tot asa exclusiv lapte si in continuare cat de mult se va putea. Pe de alta parte , nu vreau sa ma mai ascund dupa deget si sub scuza ca alaptez si mananc pt copil sa bag in mine tot felul de dulciuri si patiserii. De exemplu sotului meu ii plac foarte mult croissantele, el mananca de obicei unul cu cafea sau ceai la micul dejun, asa ca avem intotdeauna in casa, iar eu asa din plictiseala sau vazandu-le mai consumam cate 2,3,4in decurs de o zi. Asta pina am inceput sa fac un mic studiu asupra caloriilor si am vazut ca au cate 300-400 de cal. Si asta e doar un exemplu
kami, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 831 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]