Subiect: Jurnal kasty
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 27 ian 2012, 11:45:01
Gabitza84's Avatar
Gabitza84 Gabitza84 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 ian 2012
Locaţie: Tulcea, Romania
Date: 158cm, 54kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ma mandresc cu mama mea!

Nu trebuie sa te descurajezi, gandeste te de fiecare data cand vrei sa renunti, la cat de mult iti doresti sa arati bine, sa te simti ok in pielea ta. Eu de exemplu, de fiecare data cand simteam ca numai pot, sau in perioadele de stagnare(ca au fost si de cateva luni pana am dat jos primele 12 kg si apoi am stagnat iar 1 an si brusc in cateva luni am mai dat jos 10 kg,deci, in decurs de 2 ani si un pik am slabit 22kg) ma gandeam la glumele proaste care se faceau pe seama mea, la cat de prost ma simteam si crede ma ca nu mi mai venea cheful sa mananc, incearca, in momentele cand simti ca nu mai poti, sa probezi pantaloni in care nu intri si exemplele pot continua....eu cel putin asa am reusit sa slabesc. Cu siguranta pe langa faptul ca nu te simti bine in pielea ta, mai sunt si alte motive, incearca tot timpul singura sa te incurajezi, tu nu trebuie sa slabesti nici pentru sot, copii, familie, in primul rand pentru tine.Mult succes si nu te lasa invinsa, cu siguranta poti!!!!!Distractie placuta la munte!
Gabitza84, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Gabitza84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1813 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1296 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]