Subiect: Jurnalul meu
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 21 feb 2010, 21:42:29
Andreea Beatrice's Avatar
Andreea Beatrice Andreea Beatrice este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 94kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu

Este duminica seara.
Tocmai ne-am intors de la ai mei.
Greu!!!
Am zis ca pana maine nu mai scriu dar vreau sa notez ce am papat ca sa nu uit:
-sambata 20 febr.eai
-iaurt cu cereale si germeni de grau
-salata de rosii, ardei si ceapa cu branza telemea nesarata
-mar
-peste la gratar

-duminica21 febr.eai
-iaurt cu cereale si germeni de grau
-pui fiert si orez cu legume
-mar
Maine dimineata ma cantaresc din nou desi am "furat startul" si am facut asta si de dimineata. Poate ar trebui sa nu mai tin cantarul in baie ca ma atrage sa ma sui pe el tot timpul.

Ideea e ca sunt foarte mandra de mine!
Nu am calca pe de laturi toata saptamana.
ceea ce ma ingrijoreaza foooooooaaaaaaaaarrrrrttttttttteeeeeee mult!!! este apropirea MUCENICILOR!!!Ce ma fac eu atunci???? Imi plac de mor!!!!!
Iar eu stiu sa fac niste mucenici........................IAMI ca numai asta mananc 2 zile!
Daca ma ajuta Dumnezeu si trec de proba asta atunci sigur voi duce dieta cu bine pana la capat. Desi asi fi in stare sa nu mai mananc o saptamana dupa aceea , mumai sa mananc un castronel de mucenici. Ii si vad in fata ochilor.........
Simt aproape o durere fizica la gandul ca imi sunt interzisi.
Oare nu exista mucenici dietetici? Ar trebui sa cercetez.....
Daca ar fi adevarata treaba cu reancarnarea, atunci poate s-o indura Domnul de mine si m-o face o schiloada care nu asimileaza neam si imi scot parleala :o sa mananc o luna anumai mucenici.NA Cu cat mai multa nuca.
__________________
RABDARE, CUMPATARE, BUN SIMT!

Andreea Beatrice, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi. Pentru a slăbi 3-4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1161 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]