View Single Post
  #1329 (permalink)  
Vechi 24 oct 2011, 09:48:09
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de badgirl Vezi mesajul
Pentru mine a avut un efect miraculos Tae Bo Insane Abs.. Mi-am descoperit muschi abdominali care nici nu stiam ca exista . Iar in legatura cu abdomenele: cum le executi.. Cate serii a cate ridicari? Te ridici pana sus pentru abdomenul superior sau scurte pentru cel inferior? O solutie foarte buna pentru talie e sa stai intinsa pe-o parte si sa faci abdomenele cu genunchii flexati.Sa imi spui cum merge. Pup :*
nu pot sa fac ridicari pana sus ca mor de spate apoi zile in sir ........uite cum fac :ma culc pe spate flexez genunchii,ridic capul un pic si din pozitia dreapta ma misc sprea dreapta pana ating talpa piciorului drept revin in pozitia intiala si apoi spare stanga la fel ,30 de repet pe fiecare parte;urmatorul piciorul drept flexat iar stangul peste el si duc cotu drept la piciorul stang;apoi genunchii flexati mainile pe piciaore si ma ridic scurt pana ajug cu mainile pe genunchii si revin si iar urc;pe spate ridic picioarele in sus si flexez genunchii in unghi de 45 si cu mainile sub cap fac ridicari;pe spate cu mainile intinse in fata (printre genunchii flexatii)fac ridicari scurte in fata;pe spate ridic picioarele drepte si apoi il duc pe stangul in jos revin la pozitia de drept si apoi cu celelalt picior;tot de pe spate cu picioarele intinse fac sarituri in sus din bazin ........la fiacare exe fac cate 30 de repetari de 4 ori pe sapt doar ca eu am inceput doar de o sapt si vreau rezultate repede pe cand ele se vad abia dupa o luna si jumate cred .......scuze pt greselile de ortografie
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 24 oct 2011 at 09:50:52.