Subiect: Jurnal andra
View Single Post
  #13349 (permalink)  
Vechi 28 ian 2012, 21:03:16
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal andra

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Buna draga mea Ce mai faci?
Nu am mai trecut pe la tine...am ajuns tot tarziu acasa saptamana asta. ba la sala, ba la munca pana tarziu ba cu treaba
La sala unde m-am inscris (cu mama, ca singura nu m-as fi dus) Iti fac ei un program. De exemplu, eu i-am zis ca vreau sa slabesc, dar nu foarte tare. 2-3 kg. si sa tonifiezzz. mama in schimb doar tonifiere, nu vrea sa slabeasca.
fiecare are foaia ei, o ducem cu noi la sala si faci ce scie acolo.
Iti fac 2 programe. 1 zi si a doua zi. si le alternezi asa o data una, altadata alta.
Pe banda nu faci incontinuu caci programul meu e facut pe exercitii. incerc sa iti explic.
Incepi cu 10 minute cardio. apoi exercitii la ce sti ce aparat ( x serii, y numar repetari)... te muti la alt aparat... apoi te pune si faci iarasi cardio, iar schimbi aparatul...exercitii pe grupe de muschi ar fi
Intelegi.
Eu am facut 10 minute de banda initiale apoi am incheiat cu 10 minute tot pe banda + abdomene la acel aparat.
In mijloc am lucrat muschii la aparate, la saltea...etc plus restul de cardio. ei iti scriu cardio si tu esti liber sa faci pe ce aparat vrei(stepper, bici stationara cu sa sau cu scaun, stepper sau eliptica).
Sper ca ai inteles harababura
Binenteles...poti sa faci si de capul tau. dar majuìoritatea se iau dupa program pentru a obtine rezultatele dorite.
Fiecare program e personalizat in functie de ce vrei tu: sa slabesti, sa modelezi, sa pui doar masa
As vrea si eu la cursuri dar mi-e frixca ca ma impiedic pe acolo. deocamdata 3 luni am doar sala apoi vedem... ce si cum)
Stai linistita..Nici eu nu prea am timp sa intru pe forum..Ocupata ba cu scoala,ba cu sportul..
Pai asa e foarte bine!Sa ai cineva care sa iti fcaa program..
Aici unde merg eu nu mi`a facut nimeni niciun program..Fac eu banda,bicicleta eliptica si dif aparate..dar tot ma plictisesc..Si nici nu simt prea mare lucru..
Multa bafta sa te tii de treaba si sa slabesti cat mai ai:*:*:*
__________________