View Single Post
  #134 (permalink)  
Vechi 10 sep 2011, 01:26:34
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Citat:
Anterior postat de AceSS Vezi mesajul
sa nu ma mai indop din plictiseala.... mi-e rusine sa recunosc,dar nu stiu daca chiar am simtit foame vreodata....daca ma tine cineva ocupata sau ceva....atunci nu am nevoie de mancare toata ziua
...
recunosc imi place sa mananc!!!

va dau ovazia sa imi scrieti meniul pentru 1 zi...daca vreti....astept sa citesc!! ( md trebuie neaparat sa fie sandwich sau cel putin sunsa goala si fara gustare pana la pranz)
Salut,

Nu ti-am citit tot jurnalul ci doar vreo 3 mesaje si cateva ale altor slabute. In primul paragraf zici ca mananci din plictiseala dar nu ti-e foame daca ai avea ce sa faci si dupa aia recunosti ca-ti place sa mananci totusi. Intrebarea mea este: ce-ti mai place sa faci in timpul liber, in afara de mancat? Fa o lista aici cu ce iti place sa faci sau cu ce ti-ar placea sa faci daca ai putea.
...
Meniu:
d - doua felii de paine neagra cu sunca slaba, ou fiert si o felie subtire de cascaval, cu putin mustar peste. Daca vrei poti sa le ungi cu putin ulei de masline in loc de unt;
g1 - apa uda;
p - piept de pui la cuptor cu condimente si gogosar rosu (daca esti la scoala si nu poti salata mare);
g2 - fructe si nuci;
s - oua fierte tari sau omleta sau peste la cuptor sau iar pui ...cu legume (salata sau fierte cu condimente multe).

Optional: ciocolata neagra amaruie din 80% cacao doua bucatele mici pe zi sau miere cu doi biscuiti sau iaurt 0% grasime cu miere pusa de tine in el, scortisoara si cateva fructe proaspete trantite deasupra.