View Single Post
  #13448 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 12:18:56
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Vezi ca a venit si la tine Mosu? Mosu nu uita niciodata de fetele cuminti si harnice!
Hei, hei, fara mustrari ca nu ai facut azi sport! O zi de pauza pe saptamana e necesara!
Ai mancat o ciocolata, nu-i asa mare bai! Important e sa nu se mai repete in urmatoarele zile, bagi mai multe proteine si faci azi sport, daca iti permite raceala!

Eu cred ca tocmai pentru ca ai variat caloriile ai slabit. Nu e bine ca ai mancat sub 1000 calorii in ultimele zile, dar stiu ca nu e bine sa ii dai organismului acelasi nr. de calorii zilnic, pentru ca se buisnuieste si nu mai reactioneaza! intr-o zi 1100, intr-alta 1300, 1200 si tot asa.
Crede-ma, e o performanta ca inainte de rusi si cu rusii pe cap ai mancat de 1400 calorii doar! Eu luna asta (mi-a si intarziat mult) am avut zile si cu 3000 calorii! As fi mancat si frigiderul propriu zis! mai bine il mancam pe el, ca nu cred ca metalul are asa multe calorii

Faci tot 30 days shred, nu? Eu am inceput banish fat boost metabolism, si el e eficient!

Pup si ai grija de tine!
Buna, Andrushka!
Da,da,a venit Mosu', pacat ca din partea mea nu a putut sa se duca la cei dragi cu cadouri, dar se duce cu ganduri bune
Nu stiu,chiar nu stiu cum am reusit sa slabesc, pentru ca a fost haos total in meniurile mele....De intamplat clar nu o sa se mai intmple, fara discutie, iar referitor la nr de calorii, eu auzisem ca ar trebui sa fie cam pe la acelasi nr.caloriile, sa nu varieze prea mult. Dar...DUmnezeu stie....Cate bordeie,atatea obiceie, vorba aia
Incerc sa bag proteine azi, dar sa vedem cat intra ca pofta demancare tot nu prea am, chiar daca sunt un pic mai bine si m-a mai lasat raceala. Din cate vad, face minuni lamaia fiarta

Mai...sa stii ca eu puneam frana inaintea rusilor,dar am zis, saptamana asta a fost cam zbuciumata pt mine, sunt niste lucruri care ma macina si ma fac sa ma framant, sa stau cu gandul departe, si s-a vazui si in meniuri.

Da, tot 30 days shred fac, azi sunt in a patra zi de level2. Ar fi putut fi a cincea
M-am uitat si eu un pic pe ce faci tu si mi se pare tare solicitant, sunt sigura ca dupa ce voi termina cu shredul o sa trec la asta

Pupici, draga mea!Sa ai o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Di, te imbratisez cu mult drag, de recuperat n-am prea mai avut timp in ultima vreme, dar o voi face curand.

Sa ai o zi frumoasa precum ti-e chipul senin si sufletul tau frumos, pentru ca, indiferent ce daruri cad (sau nu) in ghetute, zambetul, linistea sufleteasca si optimismul sunt cele mai de pret pe care le avem!
Buna, Ancut!Frumos mesaj, mi-ai inseninat ziua si gandurile
Multumesc pentru urari,scumpa fata!Sa ai si tu o zi frumoasa ca sufletul tau!
De recuperat nu prea ai ce, eu sunt bine, cu sport si dieta inainte, cu ceva kile pierdute si sper si la mai multe, cu ceva ciocolata molfaita aseara, cu ceva regrete dar ma ridic si trec la sport. Incerc sa scap de o raceala de 2 zile, m-a cam cuprins
Te pup,Ancut dragut!
Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Hello Di,

lasa ciocolata aia, ca nu e buna la raceala uite un ceai cald
si m-ai fa-ti supa, sucuri, ceaiuri

te puuup
Te pup,Deutza!
Asa am sa fac, am lasat ciocolata, sunt pe citrice, ceaiuri,supe si ciorbite!
Sa ai o zi cat mai frumoasa,draga mea!
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
neata,dy
o zi minunata
O zi minunata si tie,scumpa Lacra!
Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Diisor cunosc toate starile astea ciudate si care te cuprind mai apasator atunci cand nu esti tocmai binesi eu sunt trista ,mereu obosita,ma trec milioane de ganduri de temeri etc peste care incerc sa trec cu un zambet mare in coltul guri .........ai mare grija cu papica ,treci meniul si dc mai tre ceva completezi ,intr-o zi infometezi corpul iar in cealalta il indopi(asa sunt eu).............vai mai omorat cu cioc asa cautai si eu azi un cub prin casa si nu gasiiiiiisimteam ca ma topesc de pofta ...........ce mos harnicut ai avutal meu cica intarzie pana la Craciun (dc are bani in cont)..........auzi tu asa de tare imi placu mesajul lu'Fulguletimi intra direct in corazon,pare asa a melancolie de iarna ..............
Hai te las sa te odihnesti ,nu ii o crima ca nu facusi sportul azi ,dc picai pe jos din cauza suprasolicitari organismul slabit de boala?baga ceai, pana maine fresh sa fii .............o seara frumoasa ,calduroasa ........daca ar fi si la gura sobei pe un divan laga foc
Draga de tine, Niculi....
Cum ne nimerim noi in stari.....Dar sunt bine acum si sper ca si tu esti bine, ca incepi sa te ridici usor usor din starea aia urata.....
Astazi trec la sport, scumpilici,neaparat!Ca mi se pare ca m-am ingrasat azinoapte din cauza ca ieri am sarit peste)
Pupici,scumpa mea, sa ai o zi frumoasa si linistita!!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
redeeadoo (06 dec 2012)