View Single Post
  #135 (permalink)  
Vechi 29 mar 2010, 23:39:52
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Buna seara!

Citat:
Anterior postat de Nyse Vezi mesajul
Din nou..
M-am apucat de "slabit" la inceputul lunii ianuarie.. aveam in jur de 75 de kilograme, posibil mai mult..acum am ajuns la 60, dar de o saptamana nu reusesc sa slabesc..
Imi doresc ca pana saptamana viitoare sa mai pierd macar 1 kilogram, ce ar trebui sa fac?
am incercat zilele astea sa mananc mai mult decat de obicei (binainteles cu limite), ca apoi sa scad din nou.. credeti ca va ajuta?

va multumesc anticipat!

la 172cm ai tai 60 de kg sunt tocmai bune...iar limita ta de 51kg! este inspaimantatoare. Nu am sa fac comparatie cu mine... care am aprox inaltimea ta dar tind sa cred ca nu iti dai seama ca deja arati bine...poate chiar foarte bine...iar tinta ta propusa de 51 de kg te va face sa arati ca o matza plouata... mai rau decat manechinele de pe podium.

Mancatul mai mult nu e tocmai o solutie... trebuie sa faci un yo yo la calorii... azi papai mai mult...maine mai putin...raspoimaine normal...si tot asa cca 14 azile...dupa care revi la dieta ta normala.

Succes cu jumatate de gura
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]