View Single Post
  #136 (permalink)  
Vechi 24 nov 2015, 07:40:46
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.738
Aprecieri acordate: 11.150
Am fost apreciat(a) de 10.561 ori in 5.265 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
bre fetelor dar fasolea ma ingrasa...
da' nu mănânci o oală, cu pâine!
vorba rozicăi, cu multă salată. iar salata de vinete, dacă o faci cu doar o lingură de ulei şi nu o mănânci pe pâine, ci pe salată verde sau pe ardei gras, e foarte bună în cantităţi oricât duce ficăţelul tău
oricum poţi să-ţi faci foarte multe salate (mai de verdeţuri, mai de rădăcinoase, mai amestecate) în care să-ţi pui nuci de toate felurile şi ciuperci pentru proteine, un dressing de muştar ca să fie de post şi gata, se umple ghiozdanul cu chestii light.
eu am mâncat aseară un bol mare de rucola, iceberg, varză roşie, spanac şi valeriană, cu oţet balsamic şi un fir de ulei, câteva nuci mărunţite şi un pesmet. eu am pus şi un ou fiert şi puţină brânză sfărâmată, dar era foarte bună şi fără. poţi să mai adaugi ardei/gogoşar, fâşii de castravete sau morcov, cu cât e mai variată ca gust şi textură, cu atât e mai satisfăcătoare.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
butterfly30 (24 nov 2015), cbuuterfly (24 nov 2015), costina89 (24 nov 2015), lidiuta (24 nov 2015), VentoFreddo (07 dec 2015)