View Single Post
  #136 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 18:11:51
syyylviuta's Avatar
syyylviuta syyylviuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: weight watchers
Date: 174cm, 77.4kg
Mesaje: 347
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Data trecuta a fost foarte usor! Mama mea a descoperit un club WW langa ea (sta in UK), a fost foarte incantata si mi-a dat si mie toate informatiile, toate pliantele si cartile de la ei mi le trimitea si mie, inclusiv revista WW care apare lunar (si acum mi-o mai aduce din cand in cand). A mers extrem de usor, caci era ceva nou, eram foarte incantata sa cantaresc si sa calculez puncte, am luat-o mai mult in joaca, nici nu m-am cantarit la inceput, caci nu credeam ca si functioneaza... Apoi am avut un soc cand m-am suit pe cantar, asa ca am mai continuat pana am ajuns la 69kg (atat am avut de cand ma stiu, in clasa a 8-a am avut 65, si aratam ok, eram chiar slaba, caci am o constitutie atletica). Din pacate nu am mai tinut cont de ea si iar am inceput sa ma ingras... am mai incercat de cateva ori si n-am avut suficienta vointa, mereu depaseam punctele (20p), niciodata nu-mi ajungeau si atunci bagam in mine de frustrare.
Acum, cu 34p, nu mai am problema asta, mereu ma scol satula de la masa, si uite ca am slabit 3.5 kg in 5 zile. E din cauza alaptatului, sunt constienta ca e un mare avantaj, si vreau sa profit! Sport fac ca alerg dupa astia mici (unul de 1 an si 10 luni si cel mic de 3 luni), mereu cu ei in brate, plimbat aproape toata ziua... Cred ca si asta ajuta, ca sunt puncte in plus, dar nu le valorific.
Răspuns cu citat