View Single Post
  #137 (permalink)  
Vechi 02 oct 2011, 22:10:11
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de kika Vezi mesajul
salutare mamici! si eu, mamica de doi pui, ma chinui cu slabitul ( deocamdata sunt la faza de "gandit" si nu de actionat)....alaptatul ma franeaza din a tine dieta.....
salutare!!!
bine ai venit!!!!
cat timp au puisorii tai!!!??(eu am doi baieti:Robert-2 ani si 5 luni si Radu-3 luni)
nici noi nu tinem dieta ,doar incercam sa nu punem kg(am patit-o dupa prima nastere)
de maine incerc sa fac ceva miscare!!!
pupicei pt copilasi si te mai asteptam pe la noi!!!
Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
bine ai venit printr noi kika..cati au au puiutii tai?
nici noi nu facem deocamdata nimic, doar gandim)
alaptatul e mult mai important, la asta nu ne mai intoarcem, in schimb o viata o sa fim tot in diete si o sa ne privam de''bunatati''
de maine vreau sa fac start walking,sper sa reusesc ,sa nu ramana la stadiul de vreau!!!!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
bine ca a trecut frumosi ati fost.. se pare ca v-ati si distrat
si eu am emotii mari pentru al nostru (30 octombrie) de la "nu stiu cu ce sa ma imbrac" ca inca imi curg sanii dar sper da nu mai am problema asta peste o luna, nu suport sutienu, plus ca tampoanele alea de san se vad daca nu am deasupra un bolero sau ceva, si trebe sa-l si pot alapta pe bebe
apoi imi fac griji ca o sa-i trebeasca la bebe sa pape din ora in ora sau sa nu planga rau...
etc, etc
mari batai de cap

sa ma laud si eu un pic: azi noapte a dormit puisorul de la 11:30 la 6:30 a papat pana la 7;30 s-a mai trezit la 8:30 a mai papat unpic si apoi a dormit pana la 11
noapte si dimineata de boier
in schimb azi i-a trebuit sa pape non stop .. adica cam la o ora dupa ce a terminat de papt iar vroia n-a dormit deloc azi. acuma doarme dus de vreo 3 ore.. il trezim la baita imediat si sper sa avem o noapte cat de cat ok...
eu zic sa iti pui la botez sutien chiar daca nu il suporti ,asta pt a nu avea surprize!
felicitari pt bebe ca a lasat-o pe mami sa doarma!!! sa o tina tot asa!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
mamicilor? voi cat vreti sa alaptati? sa zicem ca laptic este din belsug deci nu s-ar intrerupe din cauza ca nu mai este..
eu cat mai mult!!!
la Robert i-am dat pana la un an si aproape doua luni!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat