View Single Post
  #1376 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 20:49:19
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
ma faci sa plang....urasc toamna , si iarna mi-e dusman de moarte, si cica va fi cea mai aspra iarna din ultimii 20 de ani ... offf incalzirea globala ce face din natura

Mie si 5 mile mi s-a parut cam usurel ... in comparatie cu bicicleta ...dar oricum e bun , si e fun
Ah, nici nu ma refeream la dificultate, riky, mai degraba ma refeream la faptul ca dureaza prea mult si ma plictisesc usor, nici nu e prea antrenant. De obicei il fac in zilele in care chiar nu am chef sa fac nimic extrem de solicitant, eu sunt personajul ala care daca nu transpira si nu se sufoca, are senzatia ca nu face sport. Mie imi displace deloc toamna, poate doar pentru faptul ca reprezinta sfarsitul verii. Si ce-i drept, ai dreptate, de obicei oricum e asa de fina linia intre vara-toamna-iarna, nici nu ai timp sa te acomodezi deloc. De unde vor venii si astenii, mici depresii, si asa mai departe. Dar pe forum e intotdeauna vara si cald.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]