View Single Post
  #1380 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 04:07:09
Kristtina's Avatar
Kristtina Kristtina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Adelaide, Australia, Romania
Vârsta: 37
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 67
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna fetelor,

Bine ai venit Bianca.... Nu stiu ce fel de pastile iei tu dar si eu am luat... acum 2 ani ajunsesem la 70 kg.. eram fumatoare si ce faceam? luam pastiluta minune dimineata o dadeam pe fumat si nu simteam foame pana pe la 2 3 cand "mancam" mai multe tigari de o data si simteam ca nu imi mai e foame deloc.. si apoi mancam ceva minuscul asa ca tine cate o sarma sau eu stiu un biscuite... asa am tinut o 3 luni si am slabit aproape 40 kg in 3 luni.... dupa 3 luni mi-am descoperit ulcerul cu care ma lupt si azi... si dupa 3 luni am descoperit ca am pofte... nu ca imi era foame ci pur si simplu salivam sa mananc ceva.... pastilele nu blocheaza dorinta de a manca pentru mult timp... creierul se obisnueste cu ele si in cele din urma nu or sa isi mai faca efectul... nimeni nu spune sa nu mananci diversificat... calculeaza caloriile si nu o sa ai probleme.... crede-ma iti faci foarte mult rau cu pastilele.....
eu sper ca o sa continui sa vii pe acest forum... te asigur ca nu vrem sa te judecam suntem doar persoane care au trecut prin ceea ce treci tu acum si deja avem experienta... iar daca sotul tau te iubeste asa cum esti asta este un motiv si mai si sa tii o dieta de luna durata... unde te grabesti? el o sa te iubeasca si grasa si slaba
Kristtina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]