Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1371 (permalink)  
Vechi 21 aug 2010, 23:31:13
bybysor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: botosani, Romania
Vârsta: 36
Dieta: mentinere
Date: 170cm, 51kg
Mesaje: 675
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de maria2480 Vezi mesajul
Multumesc Bybysor, esti o scumpa
msk.iti doresc succes
bybysor, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1481 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 964 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1372 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 01:01:57
Bianca27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 40
Date: 167cm, 89kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna fetelor, sunt noua pe forum, fac si eu parte din grupa slabutelor 90-100. Sper ca nu pentru mult timp... In 8 august cantaream 97 kg, acum am exact 91. Am reusit sa tin un regim drastic cu ajutorul unor pastile (din cate am inteles nu e voie sa spunem numele lor), am mai incercat sa tin dieta fara pastile dar nu am reusit. Sunt casatorita, am 27 ani, nu avem inca copii, gatesc destul de mult pentru sotul meu si soacra, va dati seama ca mi-a fost destul de greu sa nu mananc din ce gatesc, asta inainte de a lua pastile, cand ma chinuiam cu regimul. Mai mult seara aveam probleme cu foamea decat in restul zilei. Mi se facea o foame cumplita, si nu ma puteam abtine sa nu mananc cate ceva. Imi placeau f mult si dulciurile, era f greu sa ma abtin. Acum ma bucur ca ma pot abtine de la mancare, nu mai poftesc dulciuri, chiar azi ma uitam la prajituri si nu am poftit! Gatesc si mananc exagerat de putin din mancare, in schimb mananc mere cam 2 pe zi, inainte nu imi placeau. Am pus 25 kg pe mine in 3 ani, de cand m-am casatorit. Sotul meu e obisnuit cu mancare grasa, carne zilnic, si mai am eu ceva probleme hormonale. Cauza exacta nu o stiu, mancarea grasa sau problemele hormonale, sau ambele?
Imi cer scuze, m-am cam intins cu povestitul. E bine sa impartasesti cu altii problemele kilogramelor care ne fac sa ne pierdem increderea in noi. Sper sa reusesc sa slabesc, acum slabesc cam 200 gr pe zi, la inceput slabeam mai mult. Stiu ca nu e bine sa slabesc prea repede, sper sa nu apara efectul yoyo dupa, dar dupa 10 kg mi-am propus sa o las mai moale. Va doresc succes si felicitari celor care au trecut la grupele de mai jos. :*
Bianca27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2166 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1649 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1373 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 01:08:38
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Bianca27 Vezi mesajul
Buna fetelor, sunt noua pe forum, fac si eu parte din grupa slabutelor 90-100. Sper ca nu pentru mult timp... In 8 august cantaream 97 kg, acum am exact 91. Am reusit sa tin un regim drastic cu ajutorul unor pastile (din cate am inteles nu e voie sa spunem numele lor), am mai incercat sa tin dieta fara pastile dar nu am reusit. Sunt casatorita, am 27 ani, nu avem inca copii, gatesc destul de mult pentru sotul meu si soacra, va dati seama ca mi-a fost destul de greu sa nu mananc din ce gatesc, asta inainte de a lua pastile, cand ma chinuiam cu regimul. Mai mult seara aveam probleme cu foamea decat in restul zilei. Mi se facea o foame cumplita, si nu ma puteam abtine sa nu mananc cate ceva. Imi placeau f mult si dulciurile, era f greu sa ma abtin. Acum ma bucur ca ma pot abtine de la mancare, nu mai poftesc dulciuri, chiar azi ma uitam la prajituri si nu am poftit! Gatesc si mananc exagerat de putin din mancare, in schimb mananc mere cam 2 pe zi, inainte nu imi placeau. Am pus 25 kg pe mine in 3 ani, de cand m-am casatorit. Sotul meu e obisnuit cu mancare grasa, carne zilnic, si mai am eu ceva probleme hormonale. Cauza exacta nu o stiu, mancarea grasa sau problemele hormonale, sau ambele?
Imi cer scuze, m-am cam intins cu povestitul. E bine sa impartasesti cu altii problemele kilogramelor care ne fac sa ne pierdem increderea in noi. Sper sa reusesc sa slabesc, acum slabesc cam 200 gr pe zi, la inceput slabeam mai mult. Stiu ca nu e bine sa slabesc prea repede, sper sa nu apara efectul yoyo dupa, dar dupa 10 kg mi-am propus sa o las mai moale. Va doresc succes si felicitari celor care au trecut la grupele de mai jos. :*
Buna Bianca si bun venit printre noi
Patilele pe care le iei ti le-a recomandat vreun medic sau le iei tu asa din auzite??
Practic tu ai slabit 6 kg in 2 sapt deci 3kg pe sapt,ceea ce nu e deloc bn...nu vreau sa te descurajez dar cand slabesti repede si mult e garantat k va apare efectul yo-yo.Cat despre problemele hormonale cu sigurantza au contribuit si ele cu ceva in procesul de ingrasare dar mie mi-a explicat un nutritionist k practic nu hormoni te ingrasa ci mancarea....ceva de genul ai luat 30 de kg 10 se datoreaza hormonilor/tiroidei etc 20 mancatului excesiv.
Poate ne spui si cam ce mananci tu ca sa te putem sfatui,sport faci??
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1374 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 08:52:38
bybysor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: botosani, Romania
Vârsta: 36
Dieta: mentinere
Date: 170cm, 51kg
Mesaje: 675
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

buna dimineata slabutelor.o duminica faina va doresc si bine ai venit bianca
bybysor, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1481 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 964 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1375 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 09:24:15
sunshine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Bianca27 Vezi mesajul
Buna fetelor, sunt noua pe forum, fac si eu parte din grupa slabutelor 90-100. Sper ca nu pentru mult timp... In 8 august cantaream 97 kg, acum am exact 91. Am reusit sa tin un regim drastic cu ajutorul unor pastile (din cate am inteles nu e voie sa spunem numele lor), am mai incercat sa tin dieta fara pastile dar nu am reusit. Sunt casatorita, am 27 ani, nu avem inca copii, gatesc destul de mult pentru sotul meu si soacra, va dati seama ca mi-a fost destul de greu sa nu mananc din ce gatesc, asta inainte de a lua pastile, cand ma chinuiam cu regimul. Mai mult seara aveam probleme cu foamea decat in restul zilei. Mi se facea o foame cumplita, si nu ma puteam abtine sa nu mananc cate ceva. Imi placeau f mult si dulciurile, era f greu sa ma abtin. Acum ma bucur ca ma pot abtine de la mancare, nu mai poftesc dulciuri, chiar azi ma uitam la prajituri si nu am poftit! Gatesc si mananc exagerat de putin din mancare, in schimb mananc mere cam 2 pe zi, inainte nu imi placeau. Am pus 25 kg pe mine in 3 ani, de cand m-am casatorit. Sotul meu e obisnuit cu mancare grasa, carne zilnic, si mai am eu ceva probleme hormonale. Cauza exacta nu o stiu, mancarea grasa sau problemele hormonale, sau ambele?
Imi cer scuze, m-am cam intins cu povestitul. E bine sa impartasesti cu altii problemele kilogramelor care ne fac sa ne pierdem increderea in noi. Sper sa reusesc sa slabesc, acum slabesc cam 200 gr pe zi, la inceput slabeam mai mult. Stiu ca nu e bine sa slabesc prea repede, sper sa nu apara efectul yoyo dupa, dar dupa 10 kg mi-am propus sa o las mai moale. Va doresc succes si felicitari celor care au trecut la grupele de mai jos. :*
Bine ai venit
Te rog renunta la pastile, sunt f nocive si nu te slabesc... Te deshidrateaza, iti pot creea probleme la inima, si din experienta multor fete, iti spun ca dupa ce au renuntat la ele, s-au ingrasat dublu, si-au dat metabolismul peste cap.

Trebuie sa iti faci ordine in meniu, sa mananci mai sanatos, atat tu cat si familia ta. Daca tu gatesti, incearca sa faci mancarea cu mai putin ulei, incet incet sa renuntati la carne prajita, cartofi prajiti.

Mergi la doctor daca ai probleme hormonale, nu cred ca este bine combinatia pastile de slabit cu probleme hormonale
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1376 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 13:20:41
Bianca27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 40
Date: 167cm, 89kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna fetelor, multumesc pentru primire. Am luat aceste medicamente dupa auzite, normal. Imi masor tensiunea, pulsul, eu am probleme cu tensiunea din liceu, mai ales cand este foarte cald, deci sunt obisnuita cu tensiune de 150/75. Credeti-ma ca nu am alta solutie, modul in care mananca familia mea am incercat sa-l schimb, dar nu e posibil, si va dati seama ca nu pot face pentru mine altceva, doar eu gatesc si nu pot sa nu mananc macar putin. Alina, nu am mancat niciodata excesiv, mancatul seara stiu ca a contribuit mult la kg mele. Din partea familiei deci nu am suport, sotului ii plac asa cum sunt, spune ca nu am nevoie de cura, degeaba i-am explicat ca e vb de sanatate in primul rand, nu de a fi placuta de barbati. Si de increderea in mine care mi-am pierdut-o cu aceste kg, ma simt complexata cand iesim undeva si vad femei cu 15 ani mai invarsta care arata f bine, siluete. Nu am deci alta solutie decat pastilele, care unora e-a facut rau, altora nu, eu ma simt f bine dupa ele, nu am nici macar ameteli sau insomnii, doar ca beau f multa apa si nu mai am pofta de dulciuri, si nici seara nu mi-e foame. Si mai nou imi plac mult merele, inainte nu-mi placeau deloc.
Ce mananc eu? Incep intai sa spun ce am mancat inainte de regim: Dimineata nu mancam niciodata, sunt fumatoare, primul lucru era cafeaua si tigara. Mancam mereu pe la 12-13, depinde, doar atunci cand dupa treburile casei ma simteam fara puteri pt ca nu mancam. Nu am si nici nu aveam pofta de mancare dimineata, nu pot manca nici acum. Pe la 12-13 mancam ce gateam, o supa, sau oua fierte/prajite, sau ce gateam, dar mereu cu carne gateam. Apoi mancam pe la 18-19 de obicei tot mancare gatita. Seara, mai ales daca ma uitam la vreun film, aveam pofta de rontait, sau chiar de mancat. Nu ma puteam abtine daca mi-era f foame, mancam, sau daca aveam ceva dulce nu mancam mancare.
Acum mananc tot asa, pe la 12-13, zaharul din cafea l-am inlocuit cu zaharina, mananc f putin, de exemplu ieri am mancat o sarma (am facut guias si sarmale din carne de porc) si seara pe la 18 f putina supa, fara paine, eram la niste prieteni si a trebuit sa mananc si eu putin. Si un mar am mai mancat, unul mare verde. Nu mai poftesc prajituri, ciocolata, desi inainte nu refuzam asa ceva, ieri am refuzat, pur si simplu nu pofteam. Beau cam 3l apa pe zi, nu mai beau sucuri, nu mai mananc de la fast-fooduri (merg des cu sotul meu in tara, e sofer la o firma de distributie), dulciuri deloc, eventual cate un baton fitness, am mancat 2 in ultimele 2 saptamani. Ma simt f bine, nu am pb de sanatate de la pastile, si imi vin o pereche de blugi care nu ma cuprindeau inainte!
Eu va rog sa nu ma mai certati pt pastile, sa ma intelegeti ca altfel nu pot. Va felicit pe cele care reusiti fara, la mine pur si simplu nu se poate, am incercat. 2 saptamani am tinut un regim doar cu salate (m-am scarbit deja de rosii si castraveti), piept de pui la gratar in cantitati mici, supe doar din legume, si nu am fost la wc in alea 2 saptamani decat o singura data. Plus ca mi-a fost extraordinar de greu, nu prea gateam ca sa ma pot abtine, aveam si discutii cu sotu-meu din cauza ca nu gateam, si el isi facea mereu tot felul de prajeli din cauza asta, mici, gratare, va dati seama ce greu mi-a fost sa suport mirosurile, flamanda fiind.
E prima data cand scriu pe un forum de slabit, sper sa ma sustineti si sa ma incurajati, cu tot cu pastile, pt ca nu pot sa renunt la ele. Sper ca dupa ce voi slabi sa ma pot mentine, sa ma obisnuiesc cu mancatul putin, dar la asta ma voi gandi cand voi fi macar pe la 80 kg. Sotul meu e norocos, are 65 kg, si nu se ingraja desi mananca si manca mereu mai mult ca mine.
Bianca27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2166 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1649 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1377 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 14:56:40
sunshine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Imi pare rau Bianca, insa eu nu am sa te sustin asa. Nu cu pastile
Toate fetele de aici iti demonstreaza ca se poate si fara pastile!! Iti fac rau, poate acum in mom asta nu ai nimic, dar vorbim de sanatatea ta si nu poti sa risti.
Mai mult, alimentatia de genul o sarma si o supa pe zi duc la toate aceste efecte, te rog citeste Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1378 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 15:28:42
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

As vrea din tot sufletul sa te sprijin cu tot cu pastile, Pentru ca simt asa printre randuri ca esti chiar disperata, dar nu pot..pentru ca sunt convinsa ca poti si fara pastile, tu esti doar comoda, in sensul ca asa iti e usor..dar tu te gandesti de unde iti iei minerale si vitaminele pt ca organismul tau sa functioneze cum trebuie?Eu nu cred ca din niste chimicale care ajuta doar sa pacaleaca creierul, sa-l amorteasca pt a nu mai primi semnalul de foame sau de poftaFaptul ca zici ca nu poti sa rezisti la mirosuri, ca nu gatesti decat mancaruri nesanatoase pt ca asa vrea sotul tau..scuza-ma, dar mi se par motive sa alegi calea mai usoara si aparent cu rezultate rapide..zic aparent, pt ca nu poti trai toata viata cu aceste pastile si in momentul cand ai sa ajungi la greutatea dorita si renunti la ele, o sa te ingrasi intr-un ritm naucitor..
Poti f bine sa-i gatesti sotului ca si pana acum, si tie sa-ti faci in oala alaturata ceva dietetic..cum fac eu si sute de fete de aici, care au soti ce nu vor sa renunte la vechile obiceiuri.Trebuie doar sa te motivezi, sa vrei sa slabesti sanatos, si sa ramai sanatoasa dupa aceea..Ca asta e lucrul cel mai important.
Acum fa cum crezi tu ca e mai bine, dar aici nu cred ca vei gasi pe cineva sa-ti zica ca e bine sa rontai toata ziua numa pastile de slabit, o sarma si zeama chioara de legume.Pt ca e elementar sa ajungi la cel putin 1000 de calorii pe zi..la greutatea ta chiar mult mai mult de atat.
O zi buna si poate o sa iei decizia cea mai buna pentru tine
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1379 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 15:35:16
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Bianca27 Vezi mesajul
Buna fetelor, multumesc pentru primire. Am luat aceste medicamente dupa auzite, normal. Imi masor tensiunea, pulsul, eu am probleme cu tensiunea din liceu, mai ales cand este foarte cald, deci sunt obisnuita cu tensiune de 150/75. Credeti-ma ca nu am alta solutie, modul in care mananca familia mea am incercat sa-l schimb, dar nu e posibil, si va dati seama ca nu pot face pentru mine altceva, doar eu gatesc si nu pot sa nu mananc macar putin. Alina, nu am mancat niciodata excesiv, mancatul seara stiu ca a contribuit mult la kg mele. Din partea familiei deci nu am suport, sotului ii plac asa cum sunt, spune ca nu am nevoie de cura, degeaba i-am explicat ca e vb de sanatate in primul rand, nu de a fi placuta de barbati. Si de increderea in mine care mi-am pierdut-o cu aceste kg, ma simt complexata cand iesim undeva si vad femei cu 15 ani mai invarsta care arata f bine, siluete. Nu am deci alta solutie decat pastilele, care unora e-a facut rau, altora nu, eu ma simt f bine dupa ele, nu am nici macar ameteli sau insomnii, doar ca beau f multa apa si nu mai am pofta de dulciuri, si nici seara nu mi-e foame. Si mai nou imi plac mult merele, inainte nu-mi placeau deloc.
Ce mananc eu? Incep intai sa spun ce am mancat inainte de regim: Dimineata nu mancam niciodata, sunt fumatoare, primul lucru era cafeaua si tigara. Mancam mereu pe la 12-13, depinde, doar atunci cand dupa treburile casei ma simteam fara puteri pt ca nu mancam. Nu am si nici nu aveam pofta de mancare dimineata, nu pot manca nici acum. Pe la 12-13 mancam ce gateam, o supa, sau oua fierte/prajite, sau ce gateam, dar mereu cu carne gateam. Apoi mancam pe la 18-19 de obicei tot mancare gatita. Seara, mai ales daca ma uitam la vreun film, aveam pofta de rontait, sau chiar de mancat. Nu ma puteam abtine daca mi-era f foame, mancam, sau daca aveam ceva dulce nu mancam mancare.
Acum mananc tot asa, pe la 12-13, zaharul din cafea l-am inlocuit cu zaharina, mananc f putin, de exemplu ieri am mancat o sarma (am facut guias si sarmale din carne de porc) si seara pe la 18 f putina supa, fara paine, eram la niste prieteni si a trebuit sa mananc si eu putin. Si un mar am mai mancat, unul mare verde. Nu mai poftesc prajituri, ciocolata, desi inainte nu refuzam asa ceva, ieri am refuzat, pur si simplu nu pofteam. Beau cam 3l apa pe zi, nu mai beau sucuri, nu mai mananc de la fast-fooduri (merg des cu sotul meu in tara, e sofer la o firma de distributie), dulciuri deloc, eventual cate un baton fitness, am mancat 2 in ultimele 2 saptamani. Ma simt f bine, nu am pb de sanatate de la pastile, si imi vin o pereche de blugi care nu ma cuprindeau inainte!
Eu va rog sa nu ma mai certati pt pastile, sa ma intelegeti ca altfel nu pot. Va felicit pe cele care reusiti fara, la mine pur si simplu nu se poate, am incercat. 2 saptamani am tinut un regim doar cu salate (m-am scarbit deja de rosii si castraveti), piept de pui la gratar in cantitati mici, supe doar din legume, si nu am fost la wc in alea 2 saptamani decat o singura data. Plus ca mi-a fost extraordinar de greu, nu prea gateam ca sa ma pot abtine, aveam si discutii cu sotu-meu din cauza ca nu gateam, si el isi facea mereu tot felul de prajeli din cauza asta, mici, gratare, va dati seama ce greu mi-a fost sa suport mirosurile, flamanda fiind.
E prima data cand scriu pe un forum de slabit, sper sa ma sustineti si sa ma incurajati, cu tot cu pastile, pt ca nu pot sa renunt la ele. Sper ca dupa ce voi slabi sa ma pot mentine, sa ma obisnuiesc cu mancatul putin, dar la asta ma voi gandi cand voi fi macar pe la 80 kg. Sotul meu e norocos, are 65 kg, si nu se ingraja desi mananca si manca mereu mai mult ca mine.
Bianca crede-ma pe cuvant si eu spuneam acelasi lucru k tine...k nu mancam excesiv...si asa cantitativ nu mancam mult dar calitativ si caloric....eheeee acolo e alta poveste,pt k nah spuneam eu k mancarea e mai buna cu prajeala,dulciurile nah bune,chipsuri,fast food si alte porcarii....deci stiu cum e sa ai impresia k nu mananci si te ingrasi,sa crezi k probabil e vb de vreo problema de sanatate k altfel nu intelegi....dar nu e deloc asa....pt linistea ta intra pe calc de calorii si scrie ce mancai inainte si vezi la cate calorii ajungi...nu e nevoie sa ne spui noua fa-o pt tine...pt a intelege de ce....pastilele chiar daca tu spui k nu iti fac rau crede-ma in timp ai sa vezi k ti-au facut rau...si in plus ceea ce faci u akm nu e decat sa te minti singura....ai de gand sa iei pastile toata viata??pt k doar asa ai sa te poti mentine....cand o sa lasi pastilele te vei ingrasa chiar daca vei manca putin ai sa vezi(dak nu renunti la ele)...si faza cu eh nu pot gati altceva e tot o scuza,una pe care si eu am folosit-o mult timp,dar adevarul este k nimeni nu te impiedik sa faci intr-o craticioara altceva pt tine....eu asa fac...ii gatesc sotului cu grasime,asa cum ii place lui si mie imi fac altceva....si nu e nici o cheltuiala in plus nik...doar putina munk in plus...ti-as recomanda sa citesti cartea Mihaelei Bilic Traiesc deci ma abtin o gasesti aici pe site....ea explik foarte bn de ce nu am slabit pana akm,unde am gresit si ce avem de facut....si crede-ma dupa vreo 10 ani (dak nu mai bn)de diete care mai de care mai sinucigase in sfarsit am descoperit unde greseam si am aflat k se poate slabi...vointa,rabdare,perseverentza si obiceiuri sanatoase ne trebuie....chiar te rog sa citesti cartea pt k si eu akm 3 luni si o sapt eram la fel ca tine,fara sperantza,nu mai credeam k se poate si am intrat pe net in cautarea unor pastile de slabit...dar cautam ceva fara efecte adverse(care nu exista)si din greseala am dat peste cartea Mihaelei care mi-a redat speranta...poi am gasit slabutele si de atunci slabitul merge bn...si akm sunt atat de fericita ca in sfarsit vad ca merge,k in sfarsit se poate si sunt pe zi ce trece mai convinsa k voi ajunge o slabutza si ma voi si mentine
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1380 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 04:07:09
Kristtina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Adelaide, Australia, Romania
Vârsta: 37
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 67
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna fetelor,

Bine ai venit Bianca.... Nu stiu ce fel de pastile iei tu dar si eu am luat... acum 2 ani ajunsesem la 70 kg.. eram fumatoare si ce faceam? luam pastiluta minune dimineata o dadeam pe fumat si nu simteam foame pana pe la 2 3 cand "mancam" mai multe tigari de o data si simteam ca nu imi mai e foame deloc.. si apoi mancam ceva minuscul asa ca tine cate o sarma sau eu stiu un biscuite... asa am tinut o 3 luni si am slabit aproape 40 kg in 3 luni.... dupa 3 luni mi-am descoperit ulcerul cu care ma lupt si azi... si dupa 3 luni am descoperit ca am pofte... nu ca imi era foame ci pur si simplu salivam sa mananc ceva.... pastilele nu blocheaza dorinta de a manca pentru mult timp... creierul se obisnueste cu ele si in cele din urma nu or sa isi mai faca efectul... nimeni nu spune sa nu mananci diversificat... calculeaza caloriile si nu o sa ai probleme.... crede-ma iti faci foarte mult rau cu pastilele.....
eu sper ca o sa continui sa vii pe acest forum... te asigur ca nu vrem sa te judecam suntem doar persoane care au trecut prin ceea ce treci tu acum si deja avem experienta... iar daca sotul tau te iubeste asa cum esti asta este un motiv si mai si sa tii o dieta de luna durata... unde te grabesti? el o sa te iubeasca si grasa si slaba
Kristtina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
100 kg, 90kg, dieta, jurnal dieta, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 9071 09 mar 2011 17:57:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14
Jurnalul unei slabute de aproape 100 kg Corra Arhiva jurnale slabit 21 21 apr 2010 19:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole