View Single Post
  #139 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 10:11:36
AceSS's Avatar
AceSS AceSS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Salut,

Nu ai pentru ce. Poti sa-mi vorbesti la pertu. Sunt aici de 6 ani jumate', da imi place foarte mult. E altfel, e foarte exotic in zona unde stau, alt gen fata de Europa, mult mai multe oportunitati, mai individualista viata dar foarte pozitiva per total. Munca multa si relaxare maxima in timpul liber. E o amestecatura de oameni din toata lumea, ai sanse egale practic daca pui osul si tragi tare, poti sa ajungi departe daca te tii de treaba, foarte mare pret se pune pe corectitudine si bun simt. Nu exista nepotism, nu se copiaza in scoli/facultati...te exmatriculeaza pe loc daca te prind, cine o lalaie sau nu-si face treaba e imediat pa si pusi.

Succes la aplicatii, poate prinzi niste burse ceva daca ai note mari, esti buna la vreun sport sau la mate, fizica, chimie de genul asta. Ai dat TOEFL-ul? Unde vrei sa aplici prin ce state sau oriunde? Iti tin pumnii.

am note destul de mari ... nu sunt olimpica la nicio materie ca nu prea m-a interesa in schimb m-am implicat in activitati de voluntariat. Da am dat TOEFL-ul si am un pic mai mult decat scorul care il cer universitatiile...cred ca numai una sau doua cer mai mult.

Stiu unde vreau sa aplic, dar nu prea am sanse sa intru acolo unde as vrea sa merg. Deocamdata ma chinuiesc cu SAT-urile( cred ca la acele teste se vede cel mai tare diferenta dintre sistemul nostru si al lor in ceea ce priveste educatia)

Aplic numai la universitati care ofera ajutor financiar intre 95-100%. Majoritatea universitatiilor sunt pe coasta de est. ( CT, NY, NJ ...). Sper ca macar una sa ma accepte. ( Intr-un fel cre dca ar fi mai usor daca numai una m-ar accepta ca altfel mi-ar fi greu sa aleg )

Multumesc mult!!! si ma bucur sa iti place!

Copiatul....nicio problema...nu am copiat niciodata si nu am sa o fac cred ca e unul dintre putinele lucruri cu care ma pot mandri
__________________
Jurnalul unei fete stresate