View Single Post
  #13941 (permalink)  
Vechi 26 iun 2013, 19:53:19
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ce faceti mamici si viitoare mamici nooi?
eu sunt bine.. bebe si mai bine, rar plange si cateva minute, il mai apuca nervii.. el colici a avut f rar.. cand plangea, era de oboseala, sau foame, sau ca se enerva la san,.. tot cu sfarc fals ii dau, asta e m-am obishnuit..am incercat si nu poate sa il tina..
cu dormitul e diferit, ziua cateodata doarme reprize scurte, sau uneori ore intregi ca trebuie sa il trezesc..ieri a inceput deodata sa urle, de abia am iesit repede cu el, afara gata a adormit.. dupa aia, cand am ajuns ainceput sa ploaie, si nu l-am scos din carut sa nus e trezeasca, era pe hol.. eu am jucam pe calc.. credeam ca se trezeszte in orice clipa.. pe urma m-am apucatd e curatenie, si nici mixerul nu l-a trezit.. dormise vreo 4 ore.. asa comic era si somnoros, haha.. eu apucasem sa dorm doar o ora inainte sa plecam afara.. cateodata dorms si 2 ore.. tot zic ca ma pun cand doarme el, si nu nimeresc, ba stau pe fb, ba altceva..
aseara am baut un ice coffe, si era 12 jum noaptea nu puteam dormi, apoi m-am trezit la 1 jum, si apoi la 2 jum ca bebe voia papa.. of daca a dormit mult seara, a dormit numai 4 ore jum.. de obicei dormea 6 ore..
noaptea m-am obishnuit cu trezitul, bine ca am o luna de cand ma trezesc doar o data, apoi dimineata.
dar bine ca daca nu dorm ziua macar ora, ma simt obosita
thomas e asa de simaptic, atata gangureste si zambeste , ma astept sa rada curand cu voce..
cristina asa e la icneput cu pampersii, dupa o sa schimbi mai putine..
eu cel puitn la inceput macar 10 schimbam.. acum vre 6 .. noaptea nu face mai deloc, sau putin pipi.. dimineata il apuca cc, si deserori si 2 scutece unul dupa altul schimb.. ziua vreo 2 3 si seara inainte de culcare
cu kg, ma enervez, adica am pus vreo 16 kg in sarcina, dupa nastere am scazut vreo 6, si f repede inca 5, acum tot is la 69( 5 kg in plus) si nu mai scad deloc,. dar sport nu am inceput, iar regim.. mai greu.. aiurea cu dulcele.. haha
avantaj la naturala, ca poti face sport mai repede, eu si acum am indata 3 luni si daca fac efort ma mai inteapa..
antonis, nu te ingrjora cu kg.. asa e la inceput pui 2 3 apoi mai stangnezi.. si la urma se puuuneee.. eu punema ff putin si constant, cand la urma eram ca o elefanta..
simo, tu la ianltimea ta nu e bine sa ai 50, ai arata prea slaba.. eu visez macar 60 de kg sa am.. dar nah eu faceam sport inainte aproape zilnic..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui jessik:
Antonis (26 iun 2013), simonet (27 iun 2013)