View Single Post
  #13946 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 19:37:48
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de yonelutza Vezi mesajul
Te-ai uitat la meniurile mele sa vezi ca mananc destula mancare?
Problema e ca mancarea de post are putine calorii. Cand o sa se termine postul si o sa mananc carne, oua, lactate atunci o sa fie mai multe calorii. Ce pot sa fac sa am mai multe sa mananc pana vomit? Si asa de multe ori ma ridic PREA satula de la masa. Nu mananc ca o vrabiuta pt ca asa as muri de foame.
Nu inteleg de ce tot te iei de mine?
Am tinut ziua de apa si nu sunt singura de aici si pe restul nu o sa le mai tin. Am inteles ca nu e sanatos ca nu sunt batuta in cap.
Eu am luat in considerare toate sfaturile primite de la slabute poti sa le intrebi nu fac nimic de capul meu.
Ce ai mancat tu in ultimele zile nu se poate numi mancare(cocos,crackersi....).

Chiar daca este post meniul tau poate sa arate altfel,cu mancare adevarata,sunt multe posibilitati de a avea o alimentatie sanatoasa(daca se doreste)

Aici "nu se ia"nimeni de tine,primesti sfaturi pentru ca acest forum promoveaza alimentatia sanatoasa,alegerea e a voastra..

__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]