View Single Post
  #13972 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 08:20:17
c0c0's Avatar
c0c0 c0c0 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2012
Locaţie: p, Romania
Vârsta: 33
Date: 163cm, 57kg
Mesaje: 66
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
ce matinalaa..
azi is semi mandra de mine.. am stat la sport o ora jumateee pff.. 20 de eleptica..45 fitness... si alte 20 la banda.. mai mergeamm alergamm..
vreau sa fac mai mult sport.. daca la dieta nu pot prea stric.. macar cu sportul sa ma bag..
desi nu stiu ce sa mai fac ca iar s-a obishnuit corpul. m-am ganditi sa fac mai multe repetari si mai putine pauza intre ele..
azi am mancat lapte cu fulgi de ovaz.. o felie de paine putin sunca si mozzarela.. asta bucatele mici cumva am facut sendvis dintr-o felie de paine indoita..
la pranz.. asta mai tarziu o salatica orientala.. cu putin bacon.. si seara 2 copanele la cuptor mici si o portocala. sper ca nu ma balonez..a si smothie de capsuni cu kiwi si amr facut de mine
hm. azi din nefericire am baut putina cola de sete.. si dim o cioco miica si un biscuite.. dar de maine pana dum.. nimic dulcee..
ma gandesc ca o zi 2 pe sapt cu cate ff putin dulce merge. adica decat zilnic.. tot e ceva..
ma gandesc si la varianta la fiecare masa ex dim lactate,, la pranz carne/cartofi(sau fasole..) si seara tot un singur fel de aliment.. salat,. pui/peste.. legume.
voi ce mai mancati sau diete speciale?
cum e vremea la voi? la mine inourat.. au inflorit copacii.. magnoliile..canta pasarelee


wow jessika sport asa dimineata, esti f vrenica.
am avut si eu mai demult o per de stagnare si intradevar cazurile astea din ce am citit e bine ori sa intensifici sportul ori sa scazi nr de calorii
sa stii ca se ard grasimi si in perioada de platou si este benefica in acest timp corpul obisnuindu se cu o alta greutate

Citat:
Anterior postat de xixi Vezi mesajul
buna dimineata doamnelor si dmnisoarelor aveti din partea mea cate o pt fiecare vineri la ora 4 am reprogramarea la nutritionist si deja ma imaginez cu o ditamai morala .... ufff asta e daca am fost delasatoare ....
dar gata de ieri m-am apucat calumea de el si o sa-l tin numai ca exista o problema : PASTELE ... ce ma fac atunci ? daca dau iama in toate cele dus pe apa sambetei tot regimu meu ...
xixi intalnirea cu nutritionistul nu trebuie sa fie o corvoada, nu stiu, nu am fost niciodata dar eu inteleg altcv prin consulatare nutritionala, consider ca pe langa sfaturile in ceea ce priveste alimentele pe care ti le da in el gasesti si un suport psihologic, deasemena discutiile/intalnirile sunt benefice pentru a discuta ce nu merge, de ce nu a functionat dieta, eu cred k e si partea lui de vina neadaptand dieta la nevoile si preferintele tale.
ti am mai spus si prima data dieta disociata(mai ales pe zile) nu mi se pare dieta personalizata.


Buna dimineata fetele!
Am pregatiti micul dejun, iar cantarul arata cu un kg mai putin decat sapt trec
(eu nush sa pun poze in mesaj asa cum puneti voi sa se vad mari dar atasez aici)

a, la mine e si imi da asa o stare de bine!
numai motive sa zambesc dis de dimineata


va doresc si voua multe zambete pe ziua de azi!
Imagini ataşate
File Type: jpg m9c.jpg (10,6 KB, 9 vizualizări)
c0c0, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1961 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1444 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1187 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]