View Single Post
  #13988 (permalink)  
Vechi 30 dec 2012, 05:14:27
elleny's Avatar
elleny elleny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2011
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 34
Date: 1.70cm, 61kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Imi doresc sa slabesc!!Ajutor,va rog

Buna tuturor slabutelor!!De ceva vreme ma gandesc daca sa scriu sau nu pe acest forum,si acum am ajuns in momentul in care am cu adevarat nevoie de indrumare si ajutor.Multe dintre voi care vor citi urmatoarele randuri se vor gandi..."a,dar nu e asa de grav"...,.."nu esti grasa"..."vrei sa ajungi schelet?" etc..va rog frumos nu faceti afirmatii de genul.Am sa incep prin a spune ca am 61 de kg(deocamdata),1.70 m inaltime si 22 de ani.Problemele mele au inceput aproximativ acum 3 ani cand am inceput sa pun kg usor,dar sigur.Nu stiu daca a fost din cauza anticonceptionalelor(la vremea aceea luam anticonceptionale-sunt aproape 2 ani de cand nu mai iau).Lucrul cel mai grav a fost ca nu observam ca incep sa ma ingras;cumparam destul de des haine si nu apucam sa port ceva pentru foarte mult timp,astfel nu observam nimik la haine.....Pana anul trecut cand m-am hotarat sa fac curatenie in dulap si am inceput sa probez mai multe haine "vechi",dar surpriza multe pocneau pe mine sau mai rau nici macar nu intrau.Am fugit fuguta la cantar si de la 52 de kg cat aveam in mod normal,sarisem(park peste noapte) la 58 kg.A fost un soc foarte mare pentru mine,deoarece nu observasem ca pun in greutate.De atunci a inceput calvarul meu....La inceput nici macar nu realizam,deoarece aratam foarte bine(inca) deci nu ma panicam prea tare.Dar problema mea este ca am inceput sa mananc din ce in ce mai mult.Aveam zile in care mancam doar din plictiseala(si inca am).Eu sunt foarte pofticioasa,deci nu stiu daca as putea tine o dieta,mai ales ca imi plac foarte mult dulciurile....Si asa am inceput sa mananc si sa mananc,spunand de fiecare data ca de saptamana viitoare incep dieta,ceea ce s-a si intamplat bineinteles,dar nu m-a tinut decat cateva zile.S-a intamplat sa tin cateva zile o dieta dastrica,slabeam aproximativ 2 kg si apoi din cauza bucuriei ca am slabit ma apucam din nou de mancat,deoarece ziceam k pot oricand sa fac la fel.Acum am ajuns la 61 de kg si imi este din ce in ce mai greu sa slabesc,pur si simplu sunt disperata,vreau sa slabesc dar parca nu am vointa.Fac sport(sau cel putin incerc sa alerg) de 2 ori pe saptamana,din pacate nu am timp pentru mai mult.As avea asa de multe de spus....imi doresc foarte mult sa slabesc,macar pana la 55 de kg.....VA ROG AJUTATI-MA!SUNT DISPERATA!