View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 01:35:50
iordis's Avatar
iordis iordis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2010
Locaţie: Bergen, Norvegia
Dieta: dieta personalizata
Date: 170cm, 88kg
Mesaje: 84
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sindrom ovare polichistice

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Buna Iordis

Ce ciudta, chiar acum citeam, ziceau si slabutele din SUA, Italia, Spania, etc ca nu stiu de unde sa ia vopsea pentru oua.
Nu mi-a venit sa cred.

Mie imi place foarte mult aceasta sarbatoare, este speciala.

Da, in Occident, lumea face foarte multa msicare, mers pe jos, bicicleta, jogging, etc sunt in forma, asta e adevarat, si lucru ciudat exact cum ai spus tu, mai in varsta sunt mai in forma decat cei tineri, cred ca mai spre batranete omul se apuca de sanatate

Hai sa-ti dau un pont
Cand mergi la magazin, du-te cu burta plina, papa niste fructe intr-o salata, sau niste seminte (fistic, migdale, etc) un pumn, altfel te uiti la produse cand esti satula.
Eu asa eram inainte, daca eram flamanda, puneam in cos tot ce prindeam, de parca eram de pe vremea foametei.

BRAVO!!! ma bucur tare mult ca faci miscarica Nu-i asa ca te simti bine, libera, epuizata si in acelasi timp plina de viata?

O chestie la sport, este o treaba psihologica, cand te obosesti, parca nu iti mai vine sa mananci ca strici tot efortul depus

Altfel te uiti la papica atunci, parca ti-e mila.

Cred ca vorbesti de vergeturi, niste striatii/adancituri in piele, si eu cateva pe coapse si spate, acolo m-am ingrasat cel mai mult, si tot slabind/ingrasandu-ma, si neaand pielea elastica am facut niste vergeturi de toata frumusetea

Cica, nu ai ce sa le faci, doar cu laser, si nici macar procedura asta nu este 100% safe.
Esti in gand cu mine ,la fel fac si eu daca merg nemancata in magazin .dar mai nou am descoperit ca pot sa ma abtin ,De exp am fost luni in shop si surpriza nu am mai dat iama nici in a cumapra mult si prost si nici sa mi se scurga ochi si sufletu dupa ceva bun ...Pt ca dimineata plec devreme la munca si nu am timp de micu dejun am gasit o modalitate totusi de a manca sa nu rabd .Dimi pap un mar dupa La 5.30 dimn dupa care imi iau cu mine migdale sau seminte dovleac sau floarea soarelui crude si nu combinate si pap in autobuz pan ala munca ( am ceva de mers),Plus ca pan ala autobuz am de mers 20 min si drumu nu este drept mai mult serpentine si efortu mult mai mare.
Da foarte adevarat ca sportu ma remontat daca pot sa zic asa ..chiar ma pus pe picioare si cu pap si depresia ,ca aveam o depresie numa( mai ales ca acu sotu meu este in RO de 2 luni si mai treb sa tea inca pe atat) si singurica cuc nici mult nu mia trebuit,
Noroc cu sport ca miam regasit motivatia si linistea
Si in primul rand acestui site si tuturor salbutelor,chiar daca nu am vb cu voi si nu am scris mae lucru pe aici .zi de zi va urmares si citesc pe le fiecare ,Chiar imi face placere .
Chiar pot sa zic ca voi sunteti vinovate ca fac cardio ,aerobic,fitnes hip hop abs.turbo jam si inaca vreo 2 ..de fiecare data tot citeam pe la fiecare ca face cardio si am inceput sa vad si eu cei aiai ce face si cum si uite asa am descoperit si am zis ok ia sa vad pot ..si pot.mai rau cu alergatu pe loc sau saritu ca articulatiile mele sufera de la kg astea multe dar incerc .mai fac si bicicleta eliptica
iordis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2165 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1648 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat