View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 14 iul 2009, 23:34:30
rody86's Avatar
rody86 rody86 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 38
Date: 162cm, 76.8kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: ajutor!!!! Cum ies din faza de platou?

Bine v-am gasit! da la cele carbogazoase am renuntat. Cele naturale sunt preferatele mele acum, inainte eram dependenta de cola, iar acum dupa 6 luni nici nu ii mai stiu gustul. Dieta asa ca la "carte" nu pot sa zic ca am tinut doar ca am inlocuit prajelile cu legume, dulciurile cu fructe si sucurile carbogazoase cu cele naturale apa plata si ceai. Acum sincera sa fiu din cand in cand mai mananc cate ceva bun ca de....simt nevoia. Am un an de zile de cand nu mai mananc carne de porc, vita, carnati sarmale si orice alt fel de "tocatura" pt k mi s-a aplecat foarte tare si am crezut ca mor atunci ,nici macar mirosul nu il mai suport(nu stiu ce m-oi face cand ma voi muta la casa mea si va trebui sa gatesc). Singurul fel de carne pe care il mai mananc este cea de pui. inainte sa ma apuc de sport si de stilul asta de viata mai sanatos mi-am facut niste analize de rutina pt ca eu eram convinsa k am diabet din cauza dulciurilor, de fapt singura analiza care era "cu probleme" era colesterolul 257. atunci am zis <<<STOP>>> trebuia sa fa ceva pentru mine, si cat de cat am reusit la inceput mi-a fost foarte greu si cu mancarea dar si cu sala pt k eu nu mai facusem sport de ani buni si dupa 10 minute de mers pe bicicleta gafaiam. Acum ma bucur unde am ajuns... si am realizat ca daca ai vointa uneori poti muta si muntii....de cate ori nu ziceam " de maine gata renunt la dulciuri" sau de maie incep dieta si "maine" ala nu mai venea deloc....
__________________
sunt din ce in ce mai slabuta
rody86, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2220 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1187 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat