Subiect: Jurnal Mihai
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 14:23:37
alinutza656's Avatar
alinutza656 alinutza656 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1000-1200 kcal
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 465
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihai

Citat:
Anterior postat de Dio Vezi mesajul
Am uitat ce am mancat ieri ...

Dar sa vedem astazi, pana acum:

M1: 1 Sana (400 gr) + 10 biscuiti de la Barilla - a fost mai tarziu decat de obicei, practic am sarit peste micul dejun de la ora 8, si prima masa a fost la 10, 10.30
M2: Saramura de pui (???) cu piure de cartofi, as aproxima 150 gr pui si 200 gr piure
M3: Gustarea dintre masa de pranz si sala: 2 mere medii verzi, cred ca aproximativ 300 gr.
M4: o sa fie pe seara, in jurul orei 21, pulpa de curcan cu piure.

Din nou am sarit peste salatile din gradina ursului in ultima vreme, o sa ma urechiez cat de curand. Totusi, sa zicem ca fac ceva constructiv consumand fructe (capsune seara, mere ziua).

Ieri de asemenea, am facut o mare prostie, in drum spre casa pe la ora 21 mi s-a facut pofta si am oprit la Burger King, unde am consumat (este mult spus, mai exact devorat) un triplu wooper.
Totusi, nu cred ca astfel de excese rare sa ma afecteze semnificativ, ultima data cand am mancat la fast food inaintea zilei de ieri a fost cel putin cu o luna in urma.
Buna..cam rar baietii pe forum.
Nu cred ca daca ai manca o data la ceva timp ceva "interzis" o sa iti afecteze greutatea.In fond e frustrant sa nu poti trisa din cand in cand.Stii doar ca regulile sunt facute ca sa fie incalcate..Succes
__________________
Jurnalul meu:
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...6-2572-13.html

Descoperirea unui nou fel de mancare provoaca unui om mai multa fericire decat descoperirea unei noi stele.
alinutza656, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1797 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1280 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 506 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat