View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 07 iun 2010, 15:43:04
lalita's Avatar
lalita lalita este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2009
Locaţie: roma, Italia
Vârsta: 36
Dieta: dieta proteica personala
Date: 166cm, 74.7kg
Mesaje: 1.268
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta: 4-5 kg in 7 zile

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul



Mi se pare foarte corect ce a zis Lalita. Nu era vorba de aprobarea unei diete, daca vezi un mesaj in care este aprobata te rog sa mi-l arati, ci discutarea, explicarea, etc de ce trebuie evitata.

Nu ai de unde sa stii ce cauta vizitatorii care vin pe site

Poate o sa ti se para ciudat, dar mai toti cauta metode de slabire rapida si de ce sa nu "prindem pe aceste persoane" si sa le explicam ce este bine si ce nu.

Au fost multe cazuri de acest gen si am "convertit" multe slabute spre o alimentatie corecta.

Prefer sa se discute despre toate dietele, pentru ca numai asa, in cautarile lor, oamenii vor descoperi mesajele noastre in care explicam de ce dieta x sau y este buna sau nu.

Faptul ca nu vom discuta despre ele nu inseamna ca nu exista.

Experienta de aproape 2 ani cu aceasta comunitate a aratat ca nu "ascunderea" dietelor/pastilelor care ne "ucid" este solutia, ci discutarea lor, ca slabutele noi sa citeasca aceste mesaje si sa constientizeze pericolele.

E mai folositor si util pentru slabutele "dezorientate", sa discuti de ce aceasta dieta nu este buna decat sa spui ca nu are ce sa caute aici.

Negasind astfel discutii pe net despre dieta x sau y, o iau de buna si isi fac rau.
Am fost si eu adolescenta si stiu cum percepeam informatiile.

Nu toata lumea este documentata/citita ca sa poate face diferenta intre ce e bine si rau, mai ales fetele tinere. Pentru asta, a fost creata comunitatea, sa invatam impreuna sa traim sanatos.

Cand fac aceste afirmatii, ma bazez pe faptul ca am incercat si prima metoda recomandata de tine cu restrictionarea (chiar din momentul in care am creat aceasta comunitate), care nu a ajutat cu absolut nimic si a doua metoda care a adus multe lucruri pozitive.
da exact,sunt de acord. Nu a zis nimeni ca acea dieta e aprobata,sau ca e ideala. Mai bine sa discutam despre orice.. Si cum am spus,apoi pers. respectiva ar trebui sa isi dea seama singura daca isi face rau sau nu. Si eu am incercat tot felu de nebunii,sa stau doar cu apa,sau cu sirop de artar Dar am revenit tot asa la alimentatie variata si sanatoasa,sport,pt ca am inteles ca asa e cel mai bine,chiar daca e nevoie de f. multa rabdare.Dar din pacate trebuie sa trecem fiecare prin asa ceva,din greseli se invata ce sa facem..
__________________
..love u puppy..
Răspuns cu citat