View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 20 aug 2010, 16:57:30
elka's Avatar
elka elka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: baia mare, Romania
Vârsta: 42
Dieta: fara
Date: 170cm, 77kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute - recidiviste

Citat:
Anterior postat de rodica2010 Vezi mesajul
Nu e vorba de dieta aici! E vorba de un stil de viata! EU NU AM TINUT NICIO DIETA si am slabit 20 de kg. intr-un an! Mananc si dulce si tot ce vreau. Nu combinati proteinele cu glucidele si totul e ok.Renuntati la prajeli,rantasuri,sucuri,ca oricum alea ne distrug ficatul iar dulcele luati-l din fructe.Nu zice nimeni sa nu mai gustati cateodata si o prajitura,dar lasati-o pe weekend.Eu imi fac si pizza in casa si tot am dat jos.E adevarat ca nu fac in fiecare zi dar la 2 saptamani tot fac.Am renuntat la painea alba in favoarea celei cu secara sau integrala si mananc 2 felii pe zi.Dimineata o incep cu cereale integrale(musli) si lapte de soia cu ciocolata.Iti da energie si iti satisface si nevoia de dulce.Daca vrei,poti! Si eu am momente cand imi vine s-o las balta,dar pe urma dau de voi,ma incurajati, si merg mai departe.Hai,mergem impreuna?
In primul rand felicitari
20 de kg mi se par utopie,si totusi ....
in cat timp ai reusit sa le pierzi?
cam de cata rabdare si vointa ai nevoie?
reusesti sa te mentii?
eu cred ca am deja 4 ani de cand imi chinui corpul
diete, sala de sport (nu prea ma atrage),
dau jos 5 kg si ma las
apoi ma ingras cu 2 mai mult
ma alarmez,
si o iau de la capat
de cateva zile m-am uitat in caietul in care imi notam fiecare inceput de dieta
trist, pt ca nu sunt in stare sa ma tin de nici una

dar am intrat la voi in gasca
si se pare ca aici am gasit multe fete care imi dovedesc contrariul
elka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1757 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1240 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 983 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]