View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 23 oct 2010, 11:23:48
polyana's Avatar
polyana polyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal Purple Flower - 2010

Buna Diana, uite m-am gandit sa trec si pe la tine prin casuta, dar vad ca e parasita. Da, te cred ca n-ai timp, dupa cum spuneai ca ai programul, asa eram si eu in perioada facultatii, si servici si cursuri(eram la zi), vorbeam cu profesorii sa ma duc seara sau dimineata cand aveau cu alte serii, stateam la serv sa recuperez orele lipsa si pe la 21 cand ajungeam si eu acasa, mai aveam de facut si proiecte pana pe la 3 noaptea, si dimineata la 5.30 desteptatea. Dar a trecut cu bine intr-un fel, numai ca eu m-am ales cu cateva kile plus si cu agravarea problemelor de sanatate pe care le aveam deja.
Ma bucur ca tu privesti lucrurile mai cu optimism, si ca te ingrijesti in mod special de o alimentatie sanatoasa. Pupici, sa ai o zi minunata!
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]