Subiect: Jurnalul Mariei
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 05 dec 2010, 23:41:38
mary94's Avatar
mary94 mary94 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 45
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Mariei

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul

Mary, de ce nu incerci sa postezi aici ce mananci cu cantitatile respective? sau sa iti treci in meniu. Am verificat si doar pe ziua de 1 decembrie ai scris meniu si ai doar cca 700 calorii ceea ce e fff putin, mai ales daca faci si sport. Ridica la minim 1100 calorii, preferabil 1200-1300 pt inceput, mai ales ca esti f tanara si ai si stresul scolii

Felicitari pt kilogramul pierdut!
Sincer, nu prea am timp sa postez meniuri k imi ia cam mult timp pana gasesc ce am mancat. De mancat oricum mananc cam putin. Stiu ca trebuie sa mananc cel putin 5 mese pe zi , dar nu pot face chestia asta ca am impresia ca am mancat toata ziua. Si oriqm daca tin o sapt intreaga l sfarsitul ei sunt cu parinti acasa si ma cam obliga sa mananc si munca mea din toata sapt este in zadar. Mai vin si sarbatorile aqm si toti dau p langa obisnuitul cadou si niste dulciuri Mam saturat ca nimeni din jurul meu sa nu ma inteleaga si sa ma sustina. Degeaba le zic ca tin regim ca ei a2a zi uita, mai am si un frate mai mare care ma tachineaza...etc.....si practic lupta mea pe langa cea cu kg in plus este si cu familia care tb sa o fac sa ma inteleaga...chiar dac stiu ca faq cestia asta si stiiu ca ma inteleg vreau sa-mi si arate lucrul acesta.....Deci munca mea este dubla si mult mai grea...
__________________
Orice vis se poate implini daca crezi cu adevarat in el!
mary94, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 919 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]