View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 11 dec 2009, 20:24:08
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Haideti sa slabim impreuna

Citat:
Anterior postat de andr33aa Vezi mesajul
de knd incepi dieta?? sau ai inkput-o??

te pup:*
eu acum slabesc dupa un yo-yo partial,adica m-am ingrasat 1/3 cam din ceea ce am slabit acum jumate de an din cauza ca m-am scapat prea tare la alimente rele si faceam exces de alimentatie.Acum am inceput de trei saptamani sa maninc sanatos,am slabit 2,5 kg de atunci nu e cura de slabire ci dieta personala..adica maninc tot ce e sanatos.Nu maninc patiserie,dulciuri,paine alba,prajit.Doar uneori imi permit cite o buc de ciocolata si iata astazi am mincat o inghetata.Beau mult ceai cu lamaie,seara nu maninc dupa 18-19.Zilnic maninc mere,mi se pare ca am deja vrio luna de cind o zi nu a fost fara sa maninc macar un mar.Caci daca nu pot minca alte bunatati macar mere si plus ca le ador.Sport doar exercitii acasa fac si merg pe jos mai mult decit inainte.S-ar putea si mai bine dar incerc si eu din ceea ce am sa-mi fac zilnic cite un meniu mai bun pt slabire.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]