View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 19 nov 2011, 00:25:39
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!

Citat:
Anterior postat de pinksirena Vezi mesajul


Ms pentru tot ce mi-ai scris...Eu cred ca la mine sunt probleme emotionale.Mi-a lipsit dragostea de mama si de tata si acum in Spania sunt singura,nu am prietene,am avut probleme de acnee(eram plina),am tinut un tratament puternic si mi-a trecut...Toate astea m-au afectat!Mi-am pus jurnalul la semnatura, e bine,nu?
da, ti-ai pus bine semnatura...hai sa-ti spun ce zice nutritionista Mihaela Bilic despre aceste probleme:
"Mncarea este facuta pt a potoli foamea, nu o transformati in mai mult decat merita sa fie:prieten in momentele de singuratate, refugiu in depresii si dezamagiri, act reflex pt combaterea plictiselii , metoda de razbunare la nervi etc...din pacate problemele nu se rezolva cu mancare...nu reusiti decat sa uitati pt o clipa de ele si sa va alegeti cu kg in plus si cu sentimentul de vina ca ati facut ceva rau.Nu bagati capul ca strutul in salata de boeuf in ideea ca nimeni nu o sa va vada, fundul vostru va fi din ce in ce mai greu de ascuns.Aveti curajul si confruntati-va cu problemele, deoarece numai dupa ce le recunoasteti si le definiti le puteti rezolva"
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]