Subiect: Jurnal Alime
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 11:59:42
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alime

Citat:
Anterior postat de Alime Vezi mesajul
Buna!ms ms ms pt sustinere eu inca nu mam hotarat ce diete sa tin deocamdata am scos cola prajelile si fast foodul si mesele tarzii din alimentatie dar in ceia ce priveste dieta nu pot sa ma hotarasc !!!!!!cred ca am sa vizitez un nutritionist k doctorul endocrinolog cam ma nemultumit............ma bucur pt rezultatele tale eu deocamdata nu pot sa ma laud k nu prea am cu ce...........
Buna, Alime!!Da, e o idee buna si consultatia la un nutritionist, prinde bine.
Dar eu zic ca faci foarte bine renuntand la prajeli, sucuri ,fast-food-uri.Scoate si dulciurile, faina alba inlocuieste-o cu cea neagra sau integrala si mananca multe legume, lactate slabe si carne la fel, cat mai degresata.
Daca incerci sa te mentii la un nr de aprox.1200 de calorii si faci sport sigur ais a reusesti.Dar stii ca si hidratraea are un rol foarte important in slabire?Bei suficiente lichide?Incearca ceaiul verde/soc/negru sau chiar si de fructe.Hidratata sa fii

Succes!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]