View Single Post
  #140 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 09:30:47
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am sa reusesc~~~Jurnal Romyna

Citat:
Anterior postat de babby Vezi mesajul
Buna ziua,
Va multumesc pentru incurajari. Deja sunt mai optimista. Obiceiurile alimentare pe care le am nu sunt tocmai bune. Incerc sa mananc cat mai sanatos dar cad prada ispitei. Sotul meu este un mare consumator de mezeluri, carne si cartofi si din aceste motive stau cu "ispita" in casa. Nu pot sa ii cer sa manance sanatos deoarece refuza categoric el neavand probleme de sanatate sau greutate. Face munca bruta + gimnastica de dimineata astfel consuma toate caloriile acumulate.
Pe parcursul zilei mananc mai usurel, dar seara cand mananca el nu ma pot abtine sa trec pe acolo si sa "gust" cate ceva. De multe ori ma rusinez si mananc pe furis sa nu ma vada el. Cred ca imi caut o scuza in obiceiul lui alimentar inloc sa fiu mai hotarata. Am incercat si diete, dar dupa 3 - 4 zile fac hipoglicemii si caut disperata mancare si dulciuri. Mai am un mare defect pe stres sau suparare mananc sunt in stare sa ma mut in frigider. Mai am de facut o marturisire. Pana acum nu mi-am deschis sufletul in fata nimanui dar acum o fac pentru ca sunt convinsa ca o sa ma ajutati sa scap de aceste frustari transformate in kilograme in plus. Am citit cateva din povestile voastre si am simtit optimismul din sufletul vostru, asa ca o sa fac totul ca sa ma transform. Va multumesc pt. ziua da azi.
Buna dimineata!
In general, asta se intampla cu sotii...EI nu se ingrasa, vin obositi de la munca, si vor mancare "consistenta".. Dar haideti, ca multe dintre slabute au reusit si cu soti ispititori langa ele, de ce nu a-ti reusi si dumneavoastra?:* Ati putea sa incepeti prin a nu mai trece pe acolo cand mai mananca el, sau cautati-va o ocupatie(citit, impletit, crosetat, un film bun care sa va captiveze atentia total, etc.) pentru perioada in care mananca sotul dvs., ca sa nu va mai ganditi la ce mananca el. SI eu la stres mananc mai mult, dar de cand am intrat aici, ma pot controla mult mai bine, si asta pentru ca am fete care ma incurajeaza si ma sustin. Nu a-ti vrea sa va faceti un jurnal, ca sa poata intra fetele la dumneavoastra, sa discutam mai mult si sa va putem sfatui pentru fiecare lucru in parte??
Va pup, si sa aveti o zi minunata!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!