View Single Post
  #14125 (permalink)  
Vechi 06 iul 2013, 13:40:07
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


ce diferenta e intre fetite?
si vroiam sa mai intreb cu a reactionat cea mare ca nu ai fost acasa 4 zile si cum a reactionat cand ati adus-o pe cea mica?
la mine travaliul a durat cam 5 ore.. iar de cand s-a rupt apa pana am nascut 7 ore.. banuiesc ca si la mine daca nasc natural se cam injumatateste timpul nu?
2 ani si 6 luni,a fost incantata ca aduc bb acasa,m-a vizitat in spital, vb la tel zilnic si cand am ajuns acas cu bb era inebunita,o sufoca cu pupici uff,o tinea de manute la baita,cand plangea cea mica era prima care fugea la ea,vorbea si ii canta la bb de cand era in burtica.
Depinde de sarcina ,sper sa ai un travaliu scurt,la mine probabil a avut o contributie f mare si faptul ca am muncit pana la 8 luni,ridicam si caram greutati,nu m-am menajat f tare ,am simtit ca pot ducepe cand la prima sarcina daca ridicam 5 kg o pierdeam.......cand mi s-a rupt apa la cea mare nu aveam nici o durere,am ajuns la spital dupa 1h iar acolo mi-au facut glucoza si infermiera a gresit ,a rupt 2 cutii si mi le-au injectat pe toate,adica 10 fiole,asa ca imagineaza-ti ,in 10 min au inceput niste dureri de imi venea sa rup tot, pana sa ajunga dr am nacut cu asistentele la cea mica s-a rupt apa la 5 dimineata si am plecat la spital la 5.30, ruta aglomerata(am ales un spital langa orasul nostru la 30 km,acolo lucra dr)cand am ajuns la spital au avut timp sa-mi faca fisa si mi-au zis"stai intinsa pe o parte ,dilatatia ii f buna ,sa vina si d-nul dr"iar eu"pai cum sa stau ca iese copilul" dr a venit dupa o ora
Uite mai facut sa-mi aduc aminte acele momente frumoase din viata mea,sa retraiesc acel sentiment care nu se poate descrie in cuv si pe care-l traieste doar o mama.......si azi cand se cearta buburuzele mele imi vine sa plec nebuna......nastere usoara la toate
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
dorutza (06 iul 2013), rommyna (06 iul 2013), VAmedeea (06 iul 2013)