Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #144 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 21:33:45
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Rozica - esti in Anglia?

Imi pot imagina cat trebuie sa fie de frustrant. Am si eu o prietena care e mai plinuta si indiferent cat de putin mananca nu slabeste deloc - are zile cand mananca doar varza si telina - si nici macar atunci nu da jos nimic. Nu face sport dar e o persoana activa - se misca f mult. Si nici macar nu a nascut sa dea vina pe o sarcina - cred ca totusi exista si metabolisme pacatoase.

Eu in schimb am avut noroc de un metabolism destul de bun - asa ca desi as putea fi multumita cu cat am, imi doresc sa nu mai vad urma de grasime pe mine. Acum ma uit in oglinda si vad clar o schimbare - dar m-am urcat pe cantar desi abia maine ar trebui s-o fac si de-abia 300 g s-au dus.
Nu pot tine dieta - asta e clar - pot manca mai putin dar ideea ca nu am voie ceva anume ma face sa doresc exact acel ceva la care poate altfel nici nu m-as fi gandit.
Nu sunt eu in Anglia.......restul familiei e acolo:sotul,fata,ginerele si baiatul. Tipa aia de asta nu slabeste......infometarea nu inseamna slabire.....chiar se poate ingrasa!
__________________