View Single Post
  #144 (permalink)  
Vechi 14 mai 2009, 14:43:44
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 36
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul

bicicleta mea era mai rudimentara..nu calcula dificultatile in functie de dificultate (aveam un buton de care invarteam ca sa opuna mai multa rezistenta pedalele si de obicei incepeam lejer si apoi tot strangeam la el )...la mine calcula in functie de viteza cu care "mergeam" ..in general 15 km/h




Aia ma enerveaza si pe mine..la abonamentul asta de 120 era aerobic fitness si sauna incluse sedinte nelimitate...dar eu nu suport sauna si fitnessul momentan nu vreau sa fac..fitnessul lucreaza pe bucati si dc nu iti spune un antrenor ce si cum sa faci..poti sa lucrezi niste grupe prea mult...asa ca eu aveam nevoie doar de aerobic pentru ca lucreaza tot corpul...dar astia nu au abonament doar de aerobic

Eu am gasit si abonament separat pt aerobic -70 lei sau 80 lei ,3-4 sedinte pe saptamana si sincer mi sa parut mult,asa ca am decis sa fac aerobic acasa
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2482 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1966 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]