View Single Post
  #1444 (permalink)  
Vechi 23 mai 2011, 12:34:45
zuzi's Avatar
zuzi zuzi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: valcea, Romania
Dieta: fara paine,dulciuri si grasimi
Date: 165cm, 89kg
Mesaje: 4.556
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de lucistefi Vezi mesajul
buna ziua slabutelor!
povestea mea e tare complicata si tare as vrea sa o impartasesc cu voi.De felul meu am fost grasuta de cand ma stiu.La 18 ani aveam 91 kg.am tinut regim de slabit si am ajuns la 69.Eram tare mandra de mine, dar surpriza a aparut pentru ca nu am stiut sa apreciez efortul depus si m-am casatorit si am facut doua fetite la diferenta de 1an si 9 luni. Cu cea mare am ajuns la 105 kg, dar nu a fost deajuns ca intr-un an am ramas gravida cu cea dea doua si am ajuns la 120 fara sa slabesc niciun gram.Asta a pus capac si am ajuns la Parhot sa-mi fac analize si sa-mi prescrie un dr. regim de slabit.Am primit o reteta cu un medicament care imi taia pofta de mancare, mai exact Reductil.L-am luat si in 3 luni ajunsesem la 90kg cu un regim la ore fixe.asta suna frumos,dar l-au scos de pe piata si am revenit la un regim de viata normal unde kg vin si nu se mai duc mai exact acum am 105kg.Ajutati-ma sa fac ceva,dati-mi un sfat.
buna lucistefi si bine ai venit printre noi
cu rabdare o sa ajungi unde vrei si eu anul trecut aveam 105 kg
dar cu regim o sa rezolvi problema
vezi ca aici pe site sant o gramada de diete
acum eu nu stiu ce sa zic ,important e sa iti alegi o dieta,
reductil mi-au dat si mie cand am fost internata in spital ,
dar la mine a avut un efect foarte rau,
practic nu puteam sa mai stau in picioare .
ai sa vezi ca daca tii o dieta si un pic de sport incepe sa se miste si cantarul in favoarea ta
zuzi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1769 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1252 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 478 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat